Jest inwestor dla fabryki mebli w Szczecinku

  • KW
  • 2015-06-16 08:44:56
Jest inwestor dla fabryki mebli w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Wszystko wskazuje na to, że od następnego roku rozpocznie działalność fabryka mebli w Szczecinku. Potencjalny inwestor został już wybrany, a rozmowy są w ostatniej fazie.

Rozmowy, prowadzone przez Kronospan, związane z pozyskaniem inwestora dla fabryki mebli w Szczecineckim Klastrze Meblowym, są w ostatniej fazie - powiedziała Beata Rafalo, rzecznik prasowa Kronospanu. Potencjalny inwestor na I część hali został już wybrany i wszystko wskazuje na to, że od przyszłego roku w hali przy ul. Waryńskiego w Szczecinku rozpocznie się produkcja mebli. Trudno jeszcze w chwili obecnej mówić o ilości miejsc pracy, jakie powstaną dzięki pozyskaniu inwestora, bowiem to zależy od jego potrzeb - dodaje B. Rafalo. 

Jak się okazuje, Kronospan widząc potencjał Szczecineckiego Klastra Meblowego zamierza wybudować kolejną ogromną halę produkcyjno-magazynową. Nowa hala powstanie najprawdopodobniej między ulicą Pilską, a obecną halą. 

Przypomnijmy, że Szczecinecki Klaster Meblowy to grupa przedsiębiorców i instytucji, które działają w branży drzewno-meblaskiej i są skupione w właśnie w Szczecineckim Klastrze Meblowym. Dzięki temu nasze miasto zyskuje nowe miejsca pracy, produkty, a firmy stają się konkurencyjne na rynku. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: