III Art Piknik jednak będzie. Imprezę wesprze nowo powstała fundacja szOK

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-06-15 11:28:50
III Art Piknik jednak będzie. Imprezę wesprze nowo powstała fundacja szOK
  • Foto: archiwum TV Gawex

Art Piknik, ważna impreza promująca wysoką kulturę, odbędzie się w Szczecinku już po raz III. Jak podaje organizator, wydarzenie planowane jest na 17-19 lipca, a jego program będzie obejmował wiele ciekawych atrakcji dla mieszkańców i turystów. Oprócz władz miasta i SAPiKu, to artystyczne wydarzenie wesprze nowo powstała fundacja szOK.

Art Piknik to impreza organizowana w naszym mieście po raz trzeci. Dwie, poprzednie edycje zdążyły już sobie zdobyć licznych zwolenników, a wszystko za sprawą nietypowej oferty kulturalnej i wyjątkowych artystów, którzy tworzą to wydarzenie. III edycja Art Pikniku odbędzie się pod patronatem burmistrza miasta, a organizatorem jest Samorządowa Agencja Promocji i Kultury. Organizatorem wydarzeń towarzyszących będzie PAG Studio - Rafał Staniszewski oraz nowo powstała fundacja szOK - powołana przez Panią Iwonę Aleksandrowicz. Impreza odbędzie się w wakacyjny weekend 17-19 lipca i będzie obfitowała w liczne atrakcje muzyczne i teatralne, a także liczne imprezy towarzyszące. Oficjalny program będzie dostępny już wkrótce. Na razie przedstawiamy jedynie najważniejsze, planowane w ten weekend wydarzenia.

Niewątpliwie należy do nich długo wyczekiwany koncert Zespołu HEY, który odbędzie się 17 lipca i otworzy III Art Piknik. Muzycznie uświetni go także występ legendarnego  Tomasza Stańko i Tomasza Organka - młodego muzyka znanego choćby z takich imprez jak Orange Warsaw Festiwal 2014, czy Męskie granie 2014. Nowością w tegorocznym wydaniu festiwalu ma być Art Piknik Orkiestra z rozbudowaną sekcją dętą pod kierownictwem Rafała Zbuskiego (Lambada), członka zespołu Czwarta nad Ranem.

Na Art Pikniku zaprezentują się także teatry uliczne. Należy tu wymienić chociażby: Klinikę LALEK ze spektaklem "Cyrk Bez Przemocy", Teatr Pławna 9 - Dariusza Milińskiego ze spektaklem "Sztuka Rodzi się na strychu", czy Teatr Biuro Podróży z Poznania, ze spektaklem Planeta M. Jednym z ważniejszych wydarzeń festiwalu będzie Parada Uliczna -  "Budzimy Szczecinek". Powstanie także atrakcyjny mural projektu Tomasza Sentowskiego na elewacji budynku przy ulicy Wyszyńskiego. Nie zabraknie także licznych wydarzeń towarzyszących. Jedną z nich będzie kolejna edycja projektu fotograficznego Twarze Szczecinka realizowanego przez Iwonę Aleksandrowicz. Jest to cykl zdjęć analogowych, które będą powstawały na przestrzeni ok. 4 miesięcy, poświęconych szczecineckim artystom, wolontariuszom i ludziom z pasją z naszego miasta. Odbędą się także wystawy malarstwa Dariusza Milińskiego i Henryka Wańka.

Atrakcją Art Pikniku będzie też "Teatr Malowania" w wykonaniu Tomasza Sentowskiego i Dariusza Milińskiego, którzy będą malowali obrazy przy publiczności i akompaniamencie muzyki na żywo. Obrazy będą licytowane, a kwota uzyskana z licytacji zostanie przekazana na szczecineckie schronisko.

Miasto przeznaczy na realizację tej imprezy 160 tys. zł, a dodatkowe środki będą pochodzić z fundacji szOK wspierającej to kulturalne wydarzenie oraz sponsorów.

Komentarze (2)

Ania 2015-06-15 21:06

SAPIK na pewno będzie lepszym organizatorem niż PAG Studio pana Rafała, bo jak było z organizacją widzieliśmy w zeszłym roku. Ale dobrze że się dogadali i impreza się odbędzie. Kompromis górą. Oby nie był zgniły.

Alan Poe 2015-06-17 12:04

A byl jakiś problem z organizacją w zeszłym roku, nie zauważyłem, swietnie sie bawiłem, ale oczywiście sa ludzie którzy siedzą i obserwują innych i czekają na najmniejsze potkniecie żeby w odpowiednim czasie napisać komentarz i napawać się dumą dania kopniaka, na szczęście te osoby nigdy w życiu nic same nie osiągną, kompromis bardzo cieszy wszystkich mam nadzieje że impreza nie zatraci swojego indywidualnego charteru spontaniczności za który ta jest lubiana nie przez wzystkich jak sie okazuje i nie upodobni sie do innych oczywiscie swietnie zorganizowanych ale jednak podobnych jedna do drugiej. Mimo wszystko pozdrawiam pania Anię, jednocześnie obdzwaniając znajomych z kraju i zagranicy zapraszając ich na to wydarzenie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: