Finał ''Sztafety Zdrowia'' - mecz charytatywny

  • KW
  • 2015-06-13 13:19:09
Finał ''Sztafety Zdrowia'' - mecz charytatywny
  • Foto: TV Gawex

Od 8 do 13 czerwca w powiecie szczecineckim trwa ''Sztafeta Zdrowia''. To akcja promująca aktywny i zdrowy styl życia. W tym roku zagadnieniem wiodącym jest profilaktyka onkologiczna. Dzisiaj, na zakończenie odbył się charytatywny turniej piłki nożnej.

W ramach tegorocznej „Sztafety Zdrowia” odbywały się spotkania, których głównym celem było zaznajomienie mieszkańców powiatu z placówkami opiekuńczymi, funkcjonującymi na naszym terenie. Miał miejsce także szereg wykładów, spotkań i konsultacji. Przez cały tydzień mieszkańcy mogli także korzystać w niektórych placówkach z badań w niższej cenie. W tym roku pragniemy zwrócić szczególną uwagę mieszkańców powiatu szczecineckiego na temat profilaktyki onkologicznej, z ogromnym naciskiem na wagę i znaczenie mammografii. Niestety, wciąż ilość kobiet, bagatelizujących ryzyko wystąpienia raka piersi jest zatrważająco wysoka. Mamy nadzieję wreszcie to zmienić - mówił Starosta Krzysztof Lis przed rozpoczęciem akcji.

Na zakończenie tego projektu odbył się dzisiaj na boisku przy I LO im. Księżnej Elżbiety mecz charytatywny piłki nożnej, połączony ze zbiórką na dzieci z chorobami nowotworowymi, wraz z piknikiem. W rozgrywkach wzięło udział 8 drużyn, w każdej po pięć osób. W skład drużyn weszli: przedstawiciele starostwa, straży pożarnej i firm z powiatu szczecineckiego. Równolegle trwał piknik, gdzie można było kupić smaczne bułeczki wykonane przez uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV. Zysk ze sprzedaży przekazany został na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi.

Przed nami kolejna część finału tegorocznej "Sztafety Zdrowia". Już od godziny 15:00 przy CK Zamek odbędzie się happening ''Zadbajmy o siebie''. W bogatym programie happeningu przewidziano m.in. liczne prezentacje stoisk tematycznych (z ekologiczną żywnością, artykułami medycznymi, makijażem i układaniem fryzur), spotkania z lekarzami i terapeutami, badania krwi oraz występy artystyczne dzieci młodzieży z sekcji SAPiK. Na najmłodszych czekał będzie zamek dmuchany.

Finał ''Sztafety Zdrowia'' - mecz charytatywny

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: