Roszczenie w wysokości 100 tys. od OSiR. Sprawa tragicznej śmierci podczas Biegu Osińskiego

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-06-12 15:31:15
Roszczenie w wysokości 100 tys. od OSiR. Sprawa tragicznej śmierci podczas Biegu Osińskiego
  • Foto: TV Gawex

W trakcie 32 biegu Winanda Osińskiego, w Szczecinku doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na ostatnim kilometrze trasy, jeden z uczestników biegu, mężczyzna w wieku 37 lat zasłabł, a następnie pomimo udzielonej mu pomocy medycznej i intensywnej reanimacji zmarł.

Dziś rodzice tragicznie zmarłego mężczyzny ubiegają się o odszkodowanie w wysokości 100 tys zł od organizatorów biegu. Rzeczywiście, takie pismo trafiło do biura podawczego Urzędu Miasta - potwierdza Tomasz Czuk, rzecznik UM jednak organizatorem biegu, jest nie miasto, a Ośrodek Sportu i Rekreacji i pismo zostało przekazane do organizatora. Radosław Żmuda Trzebiatowski - za-ca dyr. OSIR potwierdza przyjęcie takiego dokumentu. Po zapoznaniu się z pismem, zostało ono  niezwłocznie  przekazane  do naszego  ubezpieczyciela. Roszczenie dotyczące 100 tys. zł będzie badane przez ubezpieczyciela. Odpowiedź powinna  trafić do nas w ciągu dwóch  tygodni - mówi Radosław Żmuda Trzebiatowski. Żona zmarłego, złożyła wniosek o odszkodowanie z polisy NW, którą objęty był każdy uczestnik biegu. Maksymalna kwota odszkodowania z tytułu tego ubezpieczenia wynosi 10 tys. zł.

 

Komentarze (5)

max 2015-06-13 09:29

Może nie długo ludzie będą żądać odszkodowania za to że pod cudzymi drzwiami klient zmarł. Gość był chory , ale mógł o tym nie wiedzieć. Nie widzę tu winy organizatora.

Tomasz 2015-06-13 12:29

Za śmierć jest odpowiedzialny organizator.Jeżeli wyraża się chęć uczestniczenia w tego typu imprezach sportowych,to organizator powinnien wymagać ode mnie zaświadczenia o stanie zdrowia.W przypadku "Biegu Osińskiego" nic takiego nie jest potrzebne - to jest najgorsze! Sam brałem udział w zeszłorocznym biegu i tak naprawdę,każdy tam może wystartować - nikt się nikogo nie pyta czy jest zdrowy czy chory. Podsumuwując - organizator powinnien wiedzieć jakie osoby startują w biegu (czy chore,czy zdrowe).Gdyby było wiadomo że jest to niebezpieczne,to napewno by się organizator nie zgodził.Luka w regulaminie kosztowała kogoś życie.

kizia 2015-06-13 15:30

Panie Tonaszu...nie luka w regulaminie kosztawala zycie jednego z uczestnikow biegu, lecz Jego wola. Z tego co wiem uczestnicy podpisuja iz biegna na wlasna odpowieszialnosc. Poza tym zawal dopada ludzi w pelni zdrowia.

tyka 2015-06-13 22:01

Organizując taką imprezę masową należy zadbać zabezpieczenie medyczne. Skandalem jest, aby na stadionie nie było karetki reanimacyjny, a znajdujący się tam sprzęt nie był w pełni sprawny. Każdy może zasłabnąć i wtedy liczy się każda minuta. Organizator powinien mieć na uwadze zdrowie uczestników imprez miejskich a nie tylko poklask w mediach.

maratończyk 2015-06-15 13:11

Co za bzdury wypisuje. Zapomniał, że można było postawić jeszcze 2 śmigłowce ratunkowe.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: