SCSy w Olsztynie

  • KW
  • 2015-06-09 09:49:01
SCSy w Olsztynie
  • Foto: Paweł Napierała

W niedzielę, 7 czerwca 2015 r. na lotnisku Dajtki w Olsztynie odbył się XXI Moto Piknik NO-LIMIT – 2 Eliminacja Grand Prix Polski 1/4 mili Memoriał Marcina „MARLONA” Maciążka.

Tradycyjnie tematem przewodnim takiej imprezy motoryzacyjnej były wyścigi równoległe na 1/4 mili, które od lat przyciągają tysiące gości z najodleglejszych zakątków Polski oraz zagranicy. Na imprezie w Olsztynie nie mogło oczywiście zabraknąć szczecineckiego SCSu - klub wykonywał pomiary czasów, a członkowie mogli zmierzyć się z innymi, poprawić swoje wyniki, lecz przede wszystkim dobrze się bawić. 

Jak powiedział nam Paweł Napierała, który brał udział w niedzielnych zmaganiach, jeżeli chodzi o mnie to poszło dobrze i nie dobrze. Dobrze bo poprawiłem swoją życiówkę i teraz mój wynik wychodzi 13,427s. Źle bo duża konkurencja była głównie z okolic Warszawy, gdzie auta szykowane są przez firmy tuningowe i zająłem 5 miejsce. 

Na Moto Pikniku został ustanowiony nowy rekord Polski. To czas Grzegorza Staszewskiego z firmy VTG. Czas, który osiągnął Corvettą po przejechaniu 201m to 5,6s i w tym miejscu już miał prędkość 222km/h! Natomiast dystans ¼ mili pokonał w 8,494s z prędkością na mecie 246km/h!

Ciekawą rzeczą był też gokart, który osiągnął prędkość na mecie ponad 190km/h z czasem około 11 sekund. 

OFICJALNE WYNIKI OLSZTYN: PDF

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: