Jędrzej wyróżniony w Starachowicach

  • KW
  • 2015-06-09 09:01:46
Jędrzej wyróżniony w Starachowicach
  • Foto: A. Gliszczyńska

Jędrzej Gliszczyński, uczeń klasy II a Integracyjnej Szkoły Podstawowej został wyróżniony podczas finału XXV Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego w Starachowicach.

Jubileuszowy finał odbywał się od 29 do 31 maja. Do Starachowic zjechali najlepsi recytatorzy z całej Polski – zwycięscy finałów wojewódzkich. Zmagania konkursowe trwały 3 dni, bo swoje talenty prezentowało niemal 90 młodych artystów. W skład Rady Artystycznej wchodzili -  Dorota Koman, poetka i warszawscy aktorzy - Anna Iwasiuta-Dudek i Sebastian Rzeszowski. Cała trójka zgodnie podkreślała, że konkurs jest wyjątkowy za sprawą niezwykle wysokiego poziomu uczestników, a świadomość wypowiedzi, panowanie nad warsztatem, piękne prowadzenie myśli oraz dobór tekstów zasługują na ogromne słowa uznania.

Interpretacja wierszy „Komar niewielkie licho” Adama Mickiewicza i „Rak czupirak i rybka złośnica” Hanny Łochockiej przyniosła Jędrzejowi wyróżnienie. Członkowie jury zwrócili uwagę na swobodę, naturalność i świetną dykcję, którą uznali za jego wielki atut. W drodze do ogólnopolskiego finału Jędrek wygrał eliminacje szkolne, powiatowe i wojewódzkie.
Trzeba przyznać, że w odległych o 550 kilometrów Starachowicach, Jędrek zaprezentował swoją szkołę i miasto w mistrzowski sposób. 

Wyjazd na finał konkursu, który w naszych realiach komunikacyjnych okazał się prawdziwą wyprawą (13 godzin w autobusie), był możliwy dzięki wsparciu szkoły i Rady Rodziców. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Jędrzej wyróżniony w Starachowicach

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: