Bójka pod monopolowym i spożywanie alkoholu na placu zabaw - raport interwencji Straży Miejskiej

  • KW
  • 2015-06-08 10:01:54
Bójka pod monopolowym i spożywanie alkoholu na placu zabaw - raport interwencji Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 1.06.2015 do 7.06.2015 r. strażnicy podjęli 112 interwencji w stosunku do 85 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 16 zdarzeń, w 13 przypadkach interwencję podjęli strażnicy miejscy.

2.06.2015 około godziny 23:10 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył, jak na ulicy Bohaterów Warszawy nieznany mężczyzna wyrywa metalowe pokrywy do zsypów piwnicznych. W momencie, kiedy patrol został skierowany w to miejsce, mężczyzna ten uciekał z wyrwaną klapą. Został ujęty przez strażnika i przekazany policji. 

4.06.2015 około godziny 2:56 w kamerach monitoringu operatorzy zaobserwowali bójkę przed sklepem monopolowym. Jeden ze znajdujących się tam mężczyzn wszczął bójkę. Po uspokojeniu bijących się, do najbardziej poszkodowanego wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, której załoga zabrała go do szpitala. Drugi z uczestników bójki został doprowadzony do miejsca zamieszkania.

5.06.2015 około godziny 7:40 podczas patrolowania miasta strażnicy zauważyli mężczyznę, który na ręcznym wózku ciągnął metalowe przęsło bramy od ogrodzenia. Mężczyzna nie był w stanie określić jej pochodzenia w związku z tym został przekazany policji. 

7.06.2015 około godziny 20:00 interwencja na placu zabaw dla dzieci przy ulicy Wyszyńskiego, gdzie zgłoszono, iż grupa młodzieży spożywa tam alkohol. Na miejscu wylegitymowano pięć, doskonale nam znanych z wielu wcześniejszych interwencji, młodych osób. Na najbardziej agresywną i wulgarną osiemnastolatkę i dziewiętnastolatka zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Dziewczyna podczas interwencji niszczyła również urządzenia na placu zabaw.

W związku z tym, że w dniu 4 czerwca obchodzone było święto Bożego Ciała strażnicy dbali o bezpieczeństwo na dwóch procesjach. Jedna miała miejsce w parafii pw. św. Rozalii, a druga na terenie parafii św. Franciszka z Asyżu.

info: G. Grondys/Komendant Straży Miejskiej Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: