Rekord oddanej krwi pobity - Motoserce 2015

  • KW
  • 2015-06-06 17:09:04
Rekord oddanej krwi pobity - Motoserce 2015
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj, 6 czerwca w Szczecinku odbywa się kolejna edycja szczytnej akcji Honorowego Krwiodawstwa, organizowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych. W Szczecinku tradycyjnie Motoserce organizuje Ole Karter Klub FG przy wsparciu motocyklistów Szczecinka.

To już piąta edycja imprezy pod nazwą Motoserce organizowanej w Szczecinku. W tym roku akcja Motoserce odbyła się w troszkę innej formule, niż w latach poprzednich. Dotychczas, oddawano krew w mobilnym punkcie, który przyjeżdżał pod siedzibę Klubu Ole Karter na Świątkach w jeden, konkretny dzień. Jednak tegoroczna edycja rozpoczęła się już 10 maja i od tego dnia każdy mógł oddać krew na rzecz Motoserca w szczecineckim Punkcie Krwiodawstwa. Jak powiedzieli nam organizatorzy, wczoraj, 5 czerwca zebrano prawie 70 litrów krwi. Do tego wyniku dołączył dzisiejszy pobór krwi, co łącznie dało ponad 80 litrów, tak bardzo potrzebnej i cennej, krwi! To niesamowity wynik, ponieważ w minionym roku były to 24 litry krwi.

Poborem krwi zajęło się Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, które przy Klubowym Domu Ole Karter Klub na Świątkach ustawiło mobilny punkt poboru krwi. Patrząc na kolejkę pod autobusem, od razu można było przypuszczać, że zebrane zostanie dzisiaj sporo litrów cennej krwi. Organizatorzy zaplanowali dla wszystkich motocyklistów, dzieci i gości szereg atrakcji. Najmłodsi mogli pobawić się na dmuchanym zamku, dorośli zaś posłuchać muzyki w wykonaniu kapel muzycznych i szczecineckich artystów . Z godziny na godzinę na dzisiejszej imprezie pojawia się coraz więcej osób. Pośród osób, które oddały krew rozlosowane zostaną cenne nagrody w postaci laptopów i tabletów.

W trakcie trwania imprezy, o godzinie 13:00 przez szczecineckie ulice przejechał pochód motocyklistów, którzy wzięli udział w dzisiejszym Motosercu. Musimy także zaznaczyć, że wraz z akcją Motoserce, Klub Ole Karter obchodzi 35-lecie istnienia. Członkowie tego klubu mają więc podwójną okazję do świętowania.

To kolejna impreza, która wpisuje się w stały kalendarz szczecineckich imprez. Następna z pewnością za rok i mamy nadzieję, że wówczas także zostanie pobity rekord zebranej krwi - leku, którego nie można kupić.

Obszerna relacja z imprezy już w poniedziałek, 8 czerwca w "Echach Dnia". Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: