Obchody 25-lecia Samorządu Terytorialnego w Złocieńcu

  • KW
  • 2015-06-05 13:32:44
Obchody 25-lecia Samorządu Terytorialnego w Złocieńcu
  • Foto: TV Gawex

W roku 2015 w Polsce obchodzone jest 25-lecie Samorządu Terytorialnego. W Złocieńcu uroczyste obchody tego święta odbyły się dniu 3 czerwca 2015 r. w sali kinowej Złocienieckiego Ośrodka Kultury. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem zaproszonych gości przez Burmistrza Złocieńca Krzysztofa Zacharzewskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Złocieńcu Mirosława Kacianowskiego.

Gościem honorowym spotkania była Grażyna Anna Sztark Senator RP. W spotkaniu uczestniczyli także: Jacek Kozłowski Wicestarosta Drawski, Waldemar Włodarczyk były Burmistrz Złocieńca, mjr Maciej Wiśniewski szef sekcji wychowawczej 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu, Jacek Dziurdź Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim, radni Rady Powiatu Drawskiego i Rady Miejskiej w Złocieńcu obecnej i poprzednich kadencji, prezesi spółek gminnych, dyrektorzy jednostek budżetowych i organizacyjnych gminy Złocieniec oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Złocieńcu.

Po powitaniu gości Przewodniczący Rady Miejskiej omówił historię powstania samorządów w Polsce, po czym głos zabrała Senator RP, która w swoim przemówieniu podsumowała 25 lat istnienia samorządu terytorialnego w Polsce oraz odczytała uchwałę Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie ustanowienia roku 2015 Rokiem Samorządu Terytorialnego i przekazała ją na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Kolejnym punktem spotkania były podziękowania Pani Senator za wkład pracy na rzecz rozwoju Miasta i Gminy Złocieniec skierowane do wszystkich Radnych Rady Miejskiej, Burmistrzów Złocieńca oraz osób zaangażowanych w pracę na rzecz samorządu złocienieckiego w latach 1990-2015. Minutą ciszy uczczono nieobecnych już wśród nas samorządowców. Symboliczne podziękowania z rąk Pani Senator otrzymali: Mirosław Kacianowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Złocieńcu, Krzysztof Zacharzewski Burmistrz Złocieńca, Jan Rudy Przewodniczący Rady Miejskiej w Złocieńcu w latach 1994-1998, Waldemar Włodarczyk Burmistrz Złocieńca w latach 2002-2014. Każdy z uhonorowanych zabrał głos, podsumowując w kilku zdaniach ćwierć wieku złocienieckiego samorządu. W dalszym ciągu spotkania głos zabrał Wicestarosta Drawski Jacek Kozłowski, kończąc przemówienie wręczył Burmistrzowi Złocieńca okolicznościowy grawerton z życzeniami od władz Powiatu Drawskiego.

Po części oficjalnej odbył się koncert w wykonaniu Złocienieckiej Orkiestry Dętej. W przerwie koncertu odtworzona została prezentacja multimedialna pt. „Z kronik złocienieckiego Ratusza”, podczas której można było obejrzeć fotografie przedstawiające funkcjonowanie samorządu lokalnego na przełomie lat 1990-2015. Na zakończenie spotkania uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, w czasie którego można było obejrzeć zdjęcia radnych oraz burmistrzów wszystkich 6 kadencji z lat 1990-2015. W kuluarach, Burmistrz otrzymał grawerton z gratulacjami od Dowódcy 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu oraz list gratulacyjny od Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Drawsku Pomorskim.

info: zlocieniec.pl

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: