''Sztafeta zdrowia'' po raz trzeci w powiecie szczecineckim

  • KW
  • 2015-06-03 14:36:01
''Sztafeta zdrowia'' po raz trzeci w powiecie szczecineckim
  • Foto: www.powiat.szczecinek.pl

Już 8 czerwca w powiecie szczecineckim po raz trzeci startuje „Sztafeta Zdrowia” - akcja, promująca aktywny i zdrowy styl życia. W tym roku zagadnieniem wiodącym będzie profilaktyka onkologiczna.

Sztafeta wystartuje 8 czerwca br. i potrwa dokładnie 6 dni. Na zakończenie akcji odbędzie się piknik, połączony z prezentacjami i piłkarskim turniejem charytatywnym. Każdy mieszkaniec powiatu może w tym czasie skorzystać z oferty bezpłatnych badań lekarskich oraz szerokiej gamy wykładów, prelekcji, warsztatów i spotkań. 

„Sztafeta Zdrowia”, to już trzecia edycja akcji, organizowanej przez samorządy oraz instytucje zajmujące się w sposób profesjonalny leczeniem, rehabilitacją i szeroko pojętą profilaktyką zdrowotną. Zachęcamy już dziś do skorzystania z propozycji instytucji, które przyłączyły się do naszej akcji – mówi Starosta Krzysztof Lis – w tym roku pragniemy zwrócić szczególną uwagę mieszkańców powiatu szczecineckiego na temat profilaktyki onkologicznej, z ogromnym naciskiem na wagę i znaczenie mammografii. Niestety, wciąż ilość kobiet, bagatelizujących ryzyko wystąpienia raka piersi jest zatrważająco wysoka. Mamy nadzieję wreszcie to zmienić.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału również w finale „Sztafety Zdrowia”, który odbędzie się 13 czerwca przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku. Na naszym piknikowym zakończeniu rozegrany zostanie charytatywny turniej piłkarski - w ramach akcji Aflateen, na rzecz dzieci walczących z chorobą nowotworową. Do udziału w nim już dziś serdecznie zapraszamy 5-osobowe drużyny: reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych, zakładów pracy, instytucji i organizacji oraz wszystkie inne ekipy, które chcą wesprzeć ten szczytny cel. Wszelkie informacje o turnieju oraz zapisy i propozycje pomocy dzieciom przyjmujemy telefonicznie, pod numerem telefonu 94 372 92 54 lub mailowo: m.tadzik@powiat.szczecinek.pl. 

Jeszcze raz szczerze zachęcam wszystkich do aktywnego włączenia się i zainteresowania nie tylko samą akcją, ale i omawianymi w jej trakcie zagadnieniami. Szczegóły tegorocznej „Sztafety Zdrowia” jak zawsze znajdziecie Państwo na naszej stronie www.powiat.szczecinek.pl, stronach internetowych partnerów akcji oraz na plakatach i ulotkach – dodaje Krzysztof Lis. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: