Szczecinek miastem akademickim - trwają intensywne rozmowy

  • KW
  • 2015-06-03 11:08:29
Szczecinek miastem akademickim - trwają intensywne rozmowy
  • Foto: TV Gawex

Okazuje się, że utworzenie uczelni wyższej w naszym mieście, o czym pisaliśmy pod koniec ubiegłego roku, może stać się faktem. Trwają intensywne rozmowy z władzami miasta, powiatu, firmą Kronospan oraz z Politechniką Koszalińską.

O pomyśle utworzenia wydziału zamiejscowego jednej z zachodniopomorskich uczelni w Szczecinku pisaliśmy w artykule KRONOSPAN STWORZY WYŻSZĄ UCZELNIĘ W SZCZECINKU? W ostatnim czasie rozmowy dotyczące uczelni wyższej w naszym mieście nabrały tempa i są bardzo zaawansowane. Szczecinek od bardzo dawna ma ambicje stania się miastem akademickim. Żeby tak było, należy dążyć do otwarcia jakiejś uczelni, która zaproponuje studia dzienne. Wszystkie miasta, w których są studia dzienne, lepiej się rozwijają, ponieważ napływa młodzież studencka, mieszkają tu i ożywiają bardzo miasto - powiedział Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Okazuje się, że taka szansa się nadarzyła. Związane jest to ze współpracą z firmą Kronospan i Politechniką Koszalińską. Jak zaznacza Burmistrz, Kronospan potrzebuje wielu specjalistów i inżynierów, dlatego też firma postawiła na współpracę z koszalińską uczelnią wyższą. Politechnika Koszalińska w porozumieniu z Kronospanem postanowiła otworzyć wydział zamiejscowy z dziennymi studiami z technologii drewno-meblarstwa. To bardzo ciekawa oferta, ponieważ ludzie, którzy zdecydują się tam studiować, będą mieli okazję szkolić się w naprawdę ciekawym kierunku, a także otrzymają możliwość stypendium ufundowanego przez Kronospan, a kolejno zapewnienie pracy nie tylko w Polsce - powiedział Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. 

Wydział zamiejscowy Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku powinien ruszyć w październiku 2016 roku. Staniemy się wtedy miastem akademickim - mówi burmistrz. Wraz z powstaniem wydziału zamiejscowego, w Zespole Szkół Technicznych (w skład którego wejdą połączone dwie szkoły - popularny mechanik i budowlanka), zostanie otwarta klasa o profilu technologia drewna. Jeśli młodzi ludzie, którzy kończą teraz gimnazjum, wybiorą Zespół Szkół Technicznych, uzyskają ciekawy zawód, a dodatkowo mogą dalej studiować w Szczecinku ten sam kierunek. Dla osób, którzy pójdą do ZST do klasy technologia drewna, również Kronospan będzie fundował stypendia dla najlepszych uczniów. Ma to być kwota około 300 złotych przez cały okres nauki. 

Komentarze (4)

Olo 2015-06-03 22:37

fajnie jest juz miasto turystyczne bedzie studenckie co jeszcze ??? przy okazji mam pytanie gdzie mozna rozbic namiot nad jeziorem ??

marcyk 2015-06-03 22:41

widze ze ten dagulas jest oderwany od rzeczywistosci jak cała PO nie ma turystów to może beda studenci

Ciekawa 2015-06-04 16:01

Ale ze co? Jeden kierunek tylko ? A może niech otworzą jakiś kierunek studiów niestacjonarnych inżynierskich.

Ela 2015-06-04 21:14

Ciekawe co na to Kronospan oni w ogóle coś wiedzą o planach burmistrza?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: