Szczecinek: mniej pijanych kierowców, więcej narkotyków

  • KW
  • 2015-06-02 13:02:52
Szczecinek: mniej pijanych kierowców, więcej narkotyków
  • Foto: TV Gawex

Jak podaje szczecinecka Komenda Powiatowa Policji na terenie naszego miasta odnotowuje się spadek zatrzymań pijanych kierowców, jednak zwiększył się liczba osób zatrzymanych ze środkami odurzającymi.

To kolejny tydzień, kiedy to nasi mundurowi zatrzymują osoby, które posiadają przy sobie środki odurzające - powiedziała nam Anna Matys, rzecznik prasowy szczecineckiej Komendy. W minionym tygodniu doszło do dwóch takich przestępstw. Sprawcy wahają się w przedziale wiekowym od 26 do 37 lat, a najczęściej spotykanym środkiem odurzającym, który posiadają mieszkańcy jest marihuana. Zanotowaliśmy zależność, że spada liczba pijanych kierowców, natomiast od jakiegoś czasu wzrosła liczba osób zatrzymanych, które przy sobie posiadają narkotyki - dodaje A. Matys. 

Natomiast w minionym tygodniu zatrzymano pięciu nietrzeźwych, w tym czterech rowerzystów. Nietrzeźwy, kierujący samochodem osobowym, mieszkaniec Wałcza został zatrzymany na terenie Bornego Sulinowa. Musi się on liczyć z surowszymi karami, ponieważ został zatrzymany po 18 maja - mówi Anna Matys z KPP Szczecinek. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: