Dzień Dziecka w Wielofunkcyjnej Placówce Pomocy Rodzinie w Szczecinku

  • KW
  • 2015-06-02 09:40:04
Dzień Dziecka w Wielofunkcyjnej Placówce Pomocy Rodzinie w Szczecinku
  • Foto: WPPR Szczecinek

29 maja 2015 roku na terenie Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Rodzinie w Szczecinku odbył się Dzień Dziecka, zorganizowany przy udziale wielu ludzi dobrego serca.

Impreza rozpoczęła się od przedstawień teatralno-kabaretowych przygotowanych zarówno przez wychowanków placówki, jak i zaproszonych gości: młodzież z Gimnazjum nr 1 oraz podopiecznych Stowarzyszenia „Impuls” i „ATUT”.  Po części artystycznej dzieci mogły skorzystać z licznych atrakcji, m.in. zamku dmuchanego, przejażdżek kucykiem i motorami oraz z malowania twarzy. 

Zorganizowano również konkurencje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym – konkursy sprawnie przeprowadziła mł. spec. Paulina Peciak – Nazarewska ze szczecineckiej Straży Miejskiej. Dzieci miały też okazję obejrzeć radiowóz oraz nowe rowery szczecineckich strażników - poinformowała nas Anna Bykowska, pedagog WPPR. Dzięki Ochotniczej Grupie Ratowniczej „TADMED” uczestnicy imprezy mogli zapoznać się z podstawami udzielania pierwszej pomocy, a następnie przeprowadzić samodzielnie sztuczne oddychanie na fantomach. Pragniemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień był tak wyjątkowy, podziękować za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu tej imprezy - dodaje A. Bykowska. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: