Połczyn Zdrój pod rządami najmłodszych

  • KW
  • 2015-06-02 08:34:10
Połczyn Zdrój pod rządami najmłodszych
  • Foto: TV Gawex

W Połczynie Zdroju z okazji Dnia Dziecka odbyła się impreza ''Radość bez granic'', podczas której dzieci i młodzież otrzymały od Pani Burmistrz klucze miejskie, przejmując tym samym rządy w mieście.

Pomimo deszczowej aury było głośno, wesoło i kolorowo. Tradycyjnie w Połczynie Zdroju, w parku zdrojowym odbyła się  impreza dla dzieci z cyklu "Radość bez granic", podczas której rządy w mieście przejęły właśnie maluchy, otrzymując podczas otwarcia od Pani Burmistrz klucze miejskie. W uroczystym otwarciu imprezy oprócz dzieci i młodzieży, udział wzięli również władze miasta i powiatu.

Impreza obfitowała w różnego rodzaju atrakcje m.in w konkursy, gry, łakocie oraz malowanie twarzy. Były również poważniejsze sprawy. Najmłodsi mogli się dowiedzieć na czym polega praca strażaka, a także jak bardzo niebezpieczny może być zawód policjanta. Z kolei młodzież mogła sprawdzić swoją wiedzę filmową, w konkursie Pechowa Gra Miejska, podczas której uczestnicy gry musieli odtworzyć sytuacje nawiązujące do różnych scen filmowych, w których motywem przewodnim był pech.

Była również okazja, aby pomyśleć o swoim zdrowiu. W ramach projektu „Równe szanse w zdrowiu – program profilaktyki i promocji zdrowia”, dzieci mogły sprawdzić np. stan swoich zębów lub to, na co są uczulone. Oprócz najmłodszych badali się również dorośli, którzy sprawdzali cukier, cholesterol, a także korzystali z bezpłatnych porad dietetyka.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: