Zryw wolnych serc na Placu Wolności

  • KW
  • 2015-06-01 15:42:44
Zryw wolnych serc na Placu Wolności
  • Foto: TV Gawex

W całym kraju 1 czerwca, o godz. 14:00 miał miejsce zryw wolnych serc i przez 60 sekund wspólnym gestem wybijano jego rytm: „Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo”.

Tym razem inaczej niż zawsze, zarażeni inicjatywą gimnazjalistów z Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy, policjanci pokazali, że młodzi ludzie wbrew utartym stereotypom mogą i po prostu robią to – bawią się bez używek. Przy współpracy z Gimnazjum nr 1 w Szczecinku zaprosiliśmy do tej inicjatywy dzieci ze świetlicy Koniczynka, uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, klasy policyjne z Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze, klasy strażackie z Zespołu Szkół nr 6 w Szczecinku wszystko po to by w centrum miasta pokazać jak pięknie można się bawić - powiedziała Anna Matys z KPP Szczecinek. 

Po odczytaniu odezwy społeczności PaT i zrywie wolnych serc wszyscy, jak okiem sięgnąć, zatańczyli Czekoladę! I co z tego, że padał deszcz i z każdą minutą robiło się coraz zimniej – wszyscy krzyczeli jeszcze raz!

Relacja z wydarzenia już niebawem w TV GAWEX. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: