Skarga Kongresu Nowej Prawicy na uchwałę Rady Miasta oddalona przez WSA. Sprawa referendum o likwidacji SM

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-05-29 14:49:55
Skarga Kongresu Nowej Prawicy na uchwałę Rady Miasta oddalona przez WSA. Sprawa referendum o likwidacji SM
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj 28 maja Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie oddalił skargę Kongresu Nowej Prawicy na uchwałę Rady Miasta o odrzuceniu wniosku referendalnego w sprawie likwidacji szczecineckiej Straży Miejskiej. Wydaje się że ta decyzja kończy ten etap starań o referendum.

Przypomnijmy Kongres Nowej Prawicy zainicjował zbieranie głosów pod referendum ws. likwidacji szczecineckiej SM. Wolontariusze zebrali pod tym wnioskiem 6.747 podpisów. Jednak aż 683 z nich zostało zakwestionowanych przez komisję ds. referendum powołaną przez Burmistrza miasta Jerzego Hardie Douglasa, a co za tym idzie wniosek nie spełniał wymogów formalnych. Mowa tu o wymaganych 10% podpisów spośród wszystkich uprawnionych do głosowania, czyli min 6220.200 maja  Rada Miasta Szczecinek  na nadzwyczajnej sesji głosowała nad uchwałą w sprawie odpowiedzi na skargę wniesioną przez Kongres Nowej Prawicy - koło Szczecinek ws. odrzucenia wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie likwidacji SM. Wniosek  przez radę został odrzucony. KNP skierował sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, lecz ten stwierdził, że komisja pracująca nad weryfikacją podpisów działała, należycie, bez żadnych zastrzeżeń i oddaliła skargę.

 Jak powiedział Marcin Bedka inicjator referendum, członek KNP sąd orzekł, że przy składaniu podpisów  pod referendum czytelne musi być  imię i nazwisko oraz  PESEL, ważne też jest, żeby dana osoba znajdowała się w spisie wyborców. Sąd uznał także, że błędne wpisanie adresu zamieszkania w tym przypadku nie ma większego znaczenia.

 Wyrok WSA kończy sprawę tego wniosku referendalnego, nie kończy jednak tematu  samego referendum. Zamierzamy ponownie zebrać podpisy mieszkańców, tym razem jednak będzie ich odpowiednia ilość - zapewnia Bedka.

 

 

Komentarze (1)

Adam 2015-05-31 08:58

Zapraszamy Pana Emila do Szczecinka aby pomógł wyciągnąć trochę brudów straży miejskiej na światło dzienne.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: