Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Szczecinka

  • KW
  • 2015-05-29 12:34:03
Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

W ostatnią niedzielę maja ulicami polskich miast, także ulicami Szczecinka, przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Jak co roku będzie radośnie, kolorowo i bardzo rodzinnie. Tematem tegorocznych Marszów jest troska rodziców o wychowanie i edukację swoich dzieci.

Marsze dla Życia i Rodziny są manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Imprezę wyróżnia jej afirmatywny charakter, ponieważ Marsze to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny. – To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Uczestniczą w nich przede wszystkim młode rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia – wyjaśnia Jarosław Kniołek, koordynator wydarzenia.

Przez ostatnie kilka lat obserwujemy w naszym kraju dynamiczny rozwój tej inicjatywy, która staje się istotnym wydarzeniem społecznym. W ubiegłym roku Marsze dla Życia i Rodziny zorganizowane były w 123 miastach. Liczba ta systematycznie rośnie. Kolejne miasta deklarują wolę przyłączenia się do Ruchu Marszowego.

Marsz odbędzie się, wzorem lat ubiegłych, także w Szczecinku. O godzinie 16:00 odbędzie się msza święta w Kościele NNMP w Szczecinku, następnie o godzinie 17:00 nastąpi wymarsz spod kościoła. Trasa marszu przebiegnie następująco: Kościoł NNMP - ul. Powstańców Wielkopolskich - ul. Wyścigowa - ul. 9-go Maja - Plac Wolności - ul. Zamkowa - ul. Ordona - ul. 3-go Maja, ul. Mickiewicza - tereny OSiR - Ślusarnia. 

Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Szczecinka

Komentarze (1)

Katol 2015-06-11 10:39

To jest fajny pomysł, może warto go wypróbować do promocji Marszu:

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: