Kronospan ufunduje stypendium w USA dla jednego studenta/studentki

  • KW
  • 2015-05-28 13:32:37
Kronospan ufunduje stypendium w USA dla jednego studenta/studentki
  • Foto: Kronospan

Firma Kronospan ufunduje dla jednego studenta/studentki z Polski stypendium w USA. Dzięki temu, jedna osoba będzie miała możliwość studiowania w Babson College, jednej z najlepszych amerykańskich szkół przedsiębiorczości. Fundacja Kronospan pokrywa wszystkie koszty związane z 4-letnim okresem studiowania za granicą, w tym czesne, zakwaterowanie, podręczniki, ubezpieczenie zdrowotne oraz transport z/do USA.

Fundacja Kronospan została założona przez producenta paneli drewnopochodnych, Kronospan. Nasza misja, wizja i wartości są zakorzenione w podstawo-wych zasadach firmy. Koncentrują się na reinwestowaniu środków w społeczność lokalną oraz na wspieraniu trwałego rozwoju.  Stawiamy szczególny nacisk na to, w co wierzymy: fundamenty moralne zdrowego społeczeństwa - ochronę i zabezpieczenie środowiska naturalnego, jak również zapewnienie dzieciom możliwości edukacyjnych, umożliwiających osiągnięcie sukcesu w życiu - powiedziała Beata Rafalo, rzecznik prasowy Kronospan. 

Jednym z projektów fundcji jest „Stypendium Kronospan”, dzięki któremu oferuje się młodym ludziom studiowanie w Babson College, jednej z najlepszych amerykańskich szkół przedsiębiorczości. Fundacja Kronospan pokrywa wszystkie koszty związane z 4-letnim okresem studiowania za granicą, w tym czesne, zakwaterowanie, podręczniki, ubezpieczenie zdrowotne oraz transport z/do USA. Babson College (www.babson.edu) znajduje się w Wellesley, Massachusetts, 20 kilometrów od Bostonu. Od 15 lat znajduje się w rankingu najlepszych amerykańskich programów studiów biznesowych. Nabór studentów odbywa się według bardzo rygorystycznych kryteriów, zaś studenci należą do najbardziej utalentowanych na świecie. Babson College kształtuje liderów, jakich nasz świat potrzebuje najbardziej: tych, którzy potrafią wyobrazić sobie i sterować zmianami, zrozumieć perspektywy i motywować zespół oraz osiągnąć wspólny cel.

Kronospan i Fundacja Kronospan są dumni ze współpracy z tak silnym partnerem, jakim jest Babson College, który edukuje i szkoli przyszłych liderów. Od rozpoczęcia programu stypendialnego w 2011 roku wysłano tam trzech bardzo inteligentnych i obiecujących kandydatów do Babson College. Są to: Claudia Ogrezeanu (Rumunia), Kamil Altintasoglu (Rumunia), Lizaveta Litvinava (Białoruś) i Hai Peter Pham (Węgry).

Osoby, starające się o stypendium muszą osiągać wysokie wyniki w nauce. Dodatkowo, jako liderzy, powinni poświęcać czas na kierowanie działaniami, poprawiającymi funkcjonowanie ich społeczności. W ramach tego programu stypendyście zostanie zaoferowany letni program stażu w Kronospan, począwszy od pierwszego roku oraz zatrudnienie w firmie po ukończeniu stypendium. Kronospan i Babson College poszukują wysoce zmotywowanych, przedsiębiorczych, młodych ludzi, których możliwość studiowania na jednej z wiodących na świecie uczelni wraz z innymi ambitnymi studentami zainspiruje do działań dla dobra społeczności, w której żyją.

Aby aplikować o stypendium (rekrutacja: jesień 2015), studenci muszą skompletować i wysłać wszystkie niezbędne dokumenty na adres email: scholarship@kronospanfoundation.org najpóźniej do 28.08.2015 roku.

Aby złożyć wniosek, każdy kandydat musi wysłać następujące dokumenty (w języku angielskim)

Ø     życiorys,

Ø     esej, który pomoże lepiej poznać studenta - 250 słów,

Ø     wszystkie dotychczasowe świadectwa szkoły średniej,

Ø     list rekomendacyjny od nauczyciela lub pracodawcy,

Ø     wniosek Kronospanu (Kronospan Supplement).

W celu uzyskania dodatkowych informacji, prosimy odwiedzić naszą stronę internetową www.kronospanfoundation.org lub skontaktować się: scholarship@kronospanfoundatioin.org.

Kronospan ufunduje stypendium w USA dla jednego studenta/studentki

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: