Darzbór i Wielim łączą się. Będzie jeden klub piłkarski w mieście

  • KW
  • 2015-05-27 11:58:27
Darzbór i Wielim łączą się. Będzie jeden klub piłkarski w mieście
  • Foto: TV Gawex

O połączeniu tych dwóch klubów było głośno od dawna, jednak wydawało się to niemożliwe. Okazuje się, że nie do końca, ponieważ już niebawem powinien powstać jeden, nowy klub piłkarski w Szczecinku.

Jak powiedział nam Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, dwa nasze kluby, Darzbór i Wielim, które są w trudnej sytuacji materialnej zrozumiały, że dalej tak się ciągnąć nie da. Miasto nie będzie łożyło na zespoły w takiej lidze i w związku z tym brak funduszy spowodował, że poszli po rozum do głowy i wraca temat połączenia klubów.

Okazuje się także, że sponsorzy klubów nie chcą już płacić na te kluby, jednakże nie znaczy to, że nie chcą przekazywać pieniędzy wcale. Jest taka inicjatywa sponsorów, którzy łożyli zarówno na Darzbór, jak i na Wielim, że oni zaprzestają finansowania i zwracają się do Miasta, aby doprowadzić do powstania jednego klubu - powiedział nam Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Wówczas, sponsorzy zadeklarują konkretne sumy, które będą wpłacać, a dodatkowo część pieniędzy pójdzie też z budżetu miasta. Dzięki temu, budżet jednego klubu będzie o wiele większy i, jak zaznacza burmistrz, może to spowodować, że zacznie się sukces piłki nożnej, bo przecież Szczecinek ma bardzo duże doświadczenie w szkoleniu dzieci i młodzieży. Akademia Piłkarska połączona z tym jednym klubem, który byłby naturalnym odbiorcą talentów z akademii, to może naprawdę się udać - podsumował burmistrz. 

Połączenie dwóch klubów najprawdopodobniej nastąpi jeszcze w tym roku. 

Komentarze (2)

Piłkarz Wielimia 2015-05-27 23:06

Niemożliwe, nie będę grał w akademii!

nowy 2015-05-28 11:16

Pomysl z polaczeniem klubow uwazam za bezsensowny. nigdy nic dobrego z tego nie wychodzily. kilkanascie lat temu i w gdansku i w poznaniu takie fuzje rozpadaly sie po jednym czy dwoch sezonach. poza tym co z historia i tradycja obu klubow??? tak naprawde miasto NIC nie robi dla pilki w szczecinku. w innych miastach wyglada to inaczej. niekiedy bywa tak ze top miasto jest glownym sponsorem lub jednym z wazniejszychg przyklad bialystok gliwice kielce. wiadomo szczecinek to nie miasta tej wielkosci ale wystarcza checi krola miasta czyli daglasa i jakies dofinansowanie byloby realne. a tak dojdzie do fuzji a za rok czy dwa rozpadnie sie to bo nie bedzie pieniedzy ani z miasta ani od sponsorow. tak czy inaczej z perspektywy osoby obcej nie zamieszkalej w szczecinku wyglada to na prywatny interes lub widzimisie daglasa. robi co chce nie wiem jak mieszkancy moga to tolerowac...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: