Samobójstwo na posesji barwickiego MOPSu

  • KW
  • 2015-05-27 11:55:10
Materiał wideo: ECHA DNIA

Dziś, 27 maja na posesji barwickiego MOPSu doszło do tragicznego zdarzenia. Znaleziono tam zwłoki mężczyzny, który najprawdopodobniej popełnił samobójstwo.

Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy na http://www.gawex.pl/cynk. Nasz czytelnik w krótkiej wiadomości przekazał nam, że samobójstwo na terenie barwickiego MOPSu najprawdopodobniej popełnił mężczyzna, o którym ponad miesiąc temu zrobiliśmy obszerny reportaż interwencyjny.

Prokurator Rejonowy Jerzy Sajchta potwierdził podczas rozmowy telefonicznej, że ta sprawa została zgłoszona do Prokuratury.

Potwierdzam że, takie zdarzenie miało miejsce dziś rano, a w tym momencie trwają odpowiednie czynności procesowe - powiedział prokurator Jerzy Sajchta.

O sprawie będziemy Państwa informować na bieżąco, tymczasem przypominamy zarejestrowany przez naszą ekipę materiał filmowy.

Komentarze (36)

Pokrzywdzony 2015-05-27 14:13

NA PRACOWNIKACH NIE ZROBI TO WRAŻENIA ale ludziom to powinno dać do myślenia czas kilka osób zmienić by oczyścić atmosferę tej kliki MOPS BARWICE szkoda człowieka naprawdę

daniel 2015-05-27 14:28

To ktoś z Barwic ?

Anonim 2015-05-27 14:33

Osoby zatrudnione w MOPS-ie w Barwicach to często osoby, które dostały pracę "po znajomości". Niektóre nie posiadają nawet wymaganego wykształcenia.

wot 2015-05-27 14:48

w sumie oglądając ten reportaż o starszym panu to nie jest nowościa ze pracownicy socjalni, którzy myślą,że są od siedzenia za biurkiem podsuwaja puste wywiady do podpisania. Stara praktyka to jak świat, Uważam,że co niektórym to sie w główkach poprzewracało, chcą lepiej wyglądac niż pracowac... chyba to już się przykre robi a nie śmieszne czy ciekawe.. :(

wot 2015-05-27 14:49

w sumie oglądając ten reportaż o starszym panu to nie jest nowościa ze pracownicy socjalni, którzy myślą,że są od siedzenia za biurkiem podsuwaja puste wywiady do podpisania. Stara praktyka to jak świat, Uważam,że co niektórym to sie w główkach poprzewracało, chcą lepiej wyglądac niż pracowac... chyba to już się przykre robi a nie śmieszne czy ciekawe.. :(

siwy 2015-05-27 14:50

Potwierdzam

goga 2015-05-27 15:11

Tak się dzieje nie tylko w mops w Barwicach,ale wszędzie,do takiej pracy powinni być zatrudnione osoby, które człowieka rozumią i pomogą i nie tylko finansowo,dlaczego nikt z MOPSu temu człowiekowi nie pomógł,nawet przy takich pracach domowych,gdzie oni byli?Prawda jest taka,NAJEDZONY GŁODNEGO NIEZROZUMIE

2015-05-27 15:16

Przyjedzcie domnie to wam powiem o socjalu tyle że w szoku będziecie

ja 2015-05-27 15:18

Nic nie robią. Inwalidzie dali zapomogi 20zl na cały miesiąc, k***a szok, a znajomym dają po dwieście, trzysta, jakby dobrze popatrzył to rodzina, rodzinkę do mopsu wpycha mam na to dowody. Wymyślają h** wie co by tylko niedac, bo na koniec roku, to co zostaje premie se wyplacaja

MM 2015-05-27 16:05

Nie, nie był on z Barwic

szok 2015-05-27 17:02

Polowa bez wyksztalcenia. Wystarczy zobaczyc na sekretariat.

omg 2015-05-27 17:42

LUDZIE!!! PRZECIEŻ WSZYSCY ZATRUDNIENI W URZĘDACH DOSTAJĄ PRACĘ PO ZNAJOMOŚCI, CO WY MYŚLICIE, ŻE TYLKO TAK W BARWICACH JEST? TAK JEST WSZĘDZIE!!!

ola 2015-05-27 19:57

Temu panu odcięto gotówkę przekazywaną od MOPS, na rękę. Nie mając gotówki na alkohol podjął taką decyzję a nie inną. Alkoholik nie jest ofiarą MOPS-U, lecz własnego wyboru życiowego. Nie jest mi o żal ani trochę. Jednego darmozjada społecznego mniej!!!

anonim 2015-05-27 20:14

Chłop był w potrzebie i nie dostał pomocy to co miał zrobić? Mops pomoga tym którzy tej pomocy nie potrzebują dają sobie radę a ci którzy są w potrzebie odchodzą z kwitkiem . I gdzie jest sprawiedliwość?

pati 2015-05-27 20:37

mops to jedna wielka klita wszyscy trzymaja sztame pomiedzy soba ludzi maja za nic pomagaja tym co im sie nie nalezy a tych biednych maja gdzies po co pomagac innym skoro moga pomagac swoim rodzina znajomym i dla takich maja pieniadze w wysokich kwotach a tu ludzia wcisna talony na 50zl lub 100zl na wyznaczone trzy sklepy .powinni dobrac im wszystkim sie do du** i je wszystkie pozwalniac z kierowniczka na czele

pati 2015-05-27 20:38

mops to jedna wielka klita wszyscy trzymaja sztame pomiedzy soba ludzi maja za nic pomagaja tym co im sie nie nalezy a tych biednych maja gdzies po co pomagac innym skoro moga pomagac swoim rodzina znajomym i dla takich maja pieniadze w wysokich kwotach a tu ludzia wcisna talony na 50zl lub 100zl na wyznaczone trzy sklepy .powinni dobrac im wszystkim sie do dupy i je wszystkie pozwalniac z kierowniczka na czele

Małgorzata. 2015-05-27 22:23

Myslicie ze to jest tylko w Barwicach.W Urzedach w MOpsach tylko dostają się ludzie po znajomośći., niby do racy.

monia harasym wielgosz 2015-05-27 22:45

znam ten osrodek pomocy spolecznej NIE JEST ZLY TEZ MI POMOGL tylko wy ludzie czasami nierozumiecie ze jezeli wypowiada sie czlowiek ktory jest i byl alkoholikiem to lepiej pomoc w inny sposob niz DAC PIENIADZE NA ALKOHOL i teraz wszyscy bedziecie marudzic jaki jest zly osrodek i te panie z opieki bo nic nierobia bo to czy siamto ZASTANOWCIE SIE CZY LEPIEJ DAC PIENIADZE ZEBY WYDAL NA ALKOHOL CZY POMOC W INNY SPOSOB !!??

Gość 2015-05-28 01:54

Tyle ludzi wykształconych szuka pracy i nie ma, bo miejsce jest tylko dla znajomych i rodziny tak samo jest w gminie. Nie mają odpowiedniego skończonego kierunku, ale to nie ważne skoro ma się takie znajomości. Szybko znajdzie się jakiś etacik. Naprawdę powinien ktoś sie tym zainteresować.

roman 2015-05-28 07:51

Moi drodzy Henryka znam razem z nim chodziłem do szkoły podstawowej w Sulikowie, bardzo mi go żal, ale Henryka od szkoły podstawowej priorytetem był alkohol ,oglądając ten reportaż wyraźnie widać że mojemu koledze chodzilo wyraźnie o pieniądze do ręki a w jakim celu to wiadomo.

WW 2015-05-28 13:06

Nie tylko GOPS ale i MOPS, PCPR i inne nie wspominając o kuratorkach sądowych. Wszystkie te Panie zwolnić i znajda się pieniądze na pomoc dla ludzi potrzebujących. Część z tych co korzysta to wytwory naszego systemu. Brak kontroli nad rodzinami. Panie z MOPS uprzedzają przed wizytami w rodzinach objętych pomocą. A po ich wyjściu hulaj dusza piekła nie ma. I jeszcze MOPS płaci alimenty a kochający tatusiowie z nich wspólnie z mamusiami chleją alkohol. Polska rzeczywistość. A taki który potrzebuje pomocy nie pójdzie bo się wstydzi. Chore te wszystkie instytucje. Szkoda gadać.

Kruczek 2015-05-28 13:35

Ten Pan był z Sulikowa...bardzo dobry człowiek,a jak oglądając ten wywiad poplakalam się....Czlowiek starszy i zaznaczam bardzo mily dla każdego!!! bez pomocy jakiej kolwiek,chodzic nie może a te ku***y z MOPSU w Barwicach w pale się nie miesci!!!! Nie maja pojęcia jak ludzie cierpia...a nie daj Bog ktoś wypije piwo lub dwa to od razu alkoholik....ale jak Oni pija,bawia się za Nasze Panstwowe pieniądze to dobrze...ludzi nie stać na chleb,a oni maja to w dupie!!!! Otworzcie oczy i zmienncie ekipe w tym MOPS-ie a bo jak na razie jest tam jedna Wielka MAFIA nic więcej!!! Dlaczego pozwalamy a raczej nie możemy nic zrobić???!!! Bo jesteśmy mniejszoscia spoleczna.Oni maja wszystko a my wszyscy korzystający z " ICH" pomocy mamy jedno wielkie g**no!!! Ten Pan nie popelnil tego samobójstwa bez powodu....i dlaczego tam? Zrobcie cos z tym MOPS-em!!!! A nie jeszcze ich popieracie!!!!

elek 2015-05-28 17:00

Kruczek w pełni się z tobą zgadzam to smutne powinni się wziąć za nich i to ostro. Sam znam takich ludzi gdzie mąż pracuje mama siedzi w domku dzieci już spore ale po co do pracy zdrowa kobita ale po co MOPS da takim po 600 czy 800 nie wiem dokładnie jakie dają wyprawki do szkoły czy coś w tym rodzaju. Do roboty powiadam inne matki dzieci zostawiają i za granice du...y szkopom podcierają, nie dawać lewusom lecz potrzebującym ludziom ten pan tej opieki potrzebował szkoda chłopa .

sulikowo 2015-05-28 18:11

W materiale filmowym padło dobre stwierdzenie: Sołtys jak mieszkał tu, to był normalny, a teraz jak mieszka na drugim końcu wsi to szkoda gadać... Dobre, dobre:-) Najprawdziwsza prawda!

precz z kolesiami 2015-05-28 18:29

LUDZIE!!! Jak chcecie, żeby zmieniło się coś na lepsze, to chodźcie na wybory i mądrze głosujcie. Głosujcie na NIEZALEŻNYCH, a nie na tych kolesiów, co Wam cuda na kiju obiecują. Wszędzie kolesie i rodzinka, czy to w MOPSie, czy w Gminie, czy gdziekolwiek. Stanowiska za poparcie w wyborach, nie ma to nic wspólnego z wykształceniem. Głąby siedzą po znajomości, nic nie wiedzą, to i niewiele załatwić można. A wywiady w MOPSie to jedna wielka fikcja. Jakieś słuchy chodzą o referendum. I dobrze. Niech rozpieprzą w końcu tą klikę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2015-05-28 19:27

U tego Pana na jednym lub dwóch piwach się nie kończyło. Całe życie pracował na to jak jego życie wyglądało...

KAJA 2015-05-28 19:47

Podpisuje się pod komentarzami dot.w/w osoby, tak był alkoholikiem. Większość z Was zna charakter tej choroby. Może zamiast ,,pomagać" należało wysłać p.Henryka na kuracje odwykową,nie wiem,czy leżało to w gestii MOPS? Jedno jest pewne, to był rodzaj protestu, szkoda, że ze skutkiem tragicznym.

KAJA 2015-05-28 20:02

TAK, PAN HENRYK BYŁ ALKOHOLIKIEM,KTÓŻ NIE ZNA TEJ CHOROBY? MOŻE ZAMIAST "POMAGAĆ"MOPS POWINIEN BYŁ SKIEROWAĆ SWOJEGO PODOPIECZNEGO NA LECZENIE.JEGO ŚMIERĆ BYŁA NA PEWNO RODZAJEM MANIFESTACJI WYMIERZONEJ PRZECIWKO WIADOMO KOMU,MAM TYLKO NADZIEJE,ŻE OSOBY ZAINTERESOWANE WYCIĄGNĄ Z TEJ TRAGEDII WŁAŚCIWE WNIOSKI.LUDZIE NIE ZAPOMINAJMY,TO TEZ BYŁ CZŁOWIEK.

anonim 2015-05-29 15:07

pani kierownik zajmuje się bardziej plotkami niż sytuacją biednych rodzin wraz z pracownikami.mopsu

anonim 2015-05-29 15:12

pani kierownik zajmuje się bardziej plotkami niż sytuacją biednych rodzin wraz z pracownikami.mopsu

ameba 2015-05-31 21:26

do mnie znajoma z Barwic sama sie chwaliła że dostała świadczenie na dziecko 500zł a przeciez zdrowe dzieci ma mąz pracuje i to byle ile nie zarabia i sama się chwaliła ze po znajomości nosz ludzie i się tym chwaić ze ktos moze bardziej porzebujący nie dostanie bo szlachcianka po znajomości dostała masakra ale w Szczecinku nie lepiej jest przydałaby sie inspekcja pracy w każdym takim ośrodku albo ktoś w typie tajemniczy klient

ameba 2015-05-31 21:35

i zastanawia mnie jedno czy te osoby które wypowiadaja sie w sposób obrażliwy o Panu z reportazu i gardza nim bo czuc w tych wypowiedziach ze gardza tym panem to sie własnie zastanawiam czy to nie sa ci niekompetetni pracownicy GOPS Barwice?????? k***a mac alkoholik to tez człowiek i nalezy mu do c**ja punka pomóc a nie gardzic poza tym ten pan był sam dlaczego skoro był niepełnosprawny pieprzoni prawnik socjalny nie pomóg temu panu wystarac sie o stopien niepelnosprawności i dalej o świadczenia z tego tytułu???? bo sie du**ka z poza biurka ruszyć nie chce a kase sie zgarniac chce !!!!!!!!!!!!!!!! najlepiej za siedzenie za biurkiem picie kaweczek i wpie****anie ciasteczek szlag by trafił te całe konodacje

Darek 2015-06-08 22:23

Ja jak chciałem o finanowom pomoc to dostałem 40 zł na 3miesiące

Marynia19601960 2016-12-04 14:16

I tutaj pole do popisu ma nowa władza.Panie Kaczyński zajmij się Pan tym tematem,ludzie są zdesperowani.Trzeba całkowicie zmienić system pomocy społecznej w Polsce.Niech nowa władza posłucha organizacji pozarządowych.Oni mają lepsze rozeznanie,jakoś tak są bliżej Europy.Pogonić psami tych darmozjadów tzw "pracowników socjalnych".W większości to banda arogantów a co gorsza złodziei.Patrz Wałbrzych gazeta wrocławska "księgowa okradła MOPS.Nie ona jedna .Jej koleżanka pracownik socjalny M.B-F prawdopodobnie brała w tym udział.Czas wyjaśnić to złodziejstwo bo na razie obie panie otrzymały nagrody i mały wyrok w zawieszeniu.Wałbrzych rany ................... tam brakuje milionów. Ciekawe kiedy tym się ktoś zajmie?A na razie niech kradną Powodzenia.

aska 2017-09-25 00:45

pomagaja ale po rodzinie ale jesli chodzi o innych ludzi to tylko utrudniaja albo strasza o zabraniu dzieci ku***two zamiast pomagac to jest na odwrót

gość 2017-09-27 10:11

Gdyby zlikwidowano aparat bezpieki społecznej i pup-y to starczyłoby po 1000+ dla każdego ! Swoją drogą zasiłek 50 zł może wystarczy na karmę dla psa.