Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV świętuje!

  • KW
  • 2015-05-26 14:35:07
Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV świętuje!
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj, 26 maja odbyły się tak zwane Warcisławki, czyli święto Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Warcisława IV. Kolorowy orszak księcia przeszedł przez Szczecinek i z radością obwieszczał, że dziś jest dzień ich patrona.

Uroczystości rozpoczęły się wyruszeniem spod budynku szkoły barwnym korowodem do centrum naszego miasta. W korowodzie uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele, wszyscy przebrani za reprezentantów stanów feudalnej Europy. Był oczywiście sam Książę Warcisław IV, dworzanie i damy dworu, duchowieństwo, a nawet groźne czarownice. Z pewnością wszyscy musieli sporo się napracować, by odtworzyć dawne dzieje, zwłaszcza jeśli chodzi o ubiory. Jak mówili uczniowie, pomocą dla nich były nauczycielki języka polskiego i historii, które dopilnowały, by orszak wyglądał tak, jak na wieki średnie przystało.

Poza barwnym korowodem było też sporo atrakcji dla uczniów szkoły, które przypominały prawdziwy jarmark średniowieczny. Była karczma, ognisko, a nawet strzelnica, na której młodzież chętnie sprawdzała, czy potrafi posłużyć się łukiem. Dzięki takiemu świętowaniu, dyrekcja szkoły zachęca nie tylko uczniów swojej szkoły, ale także mieszkańców naszego miasta, by pamiętać o księciu Warcisławie - założycielu Szczecinka.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj, 26 maja w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (3)

Robin 2015-05-26 19:15

Moja szkoła... Super pierwszy i oby nie ostatni raz... Czyżby nowa tradycja w majami

looool 2015-05-26 20:55

Suuuper... Kolejna szkoła, która papuguje pomysł Elki. Brawa za kreatywność, serio, nie stać was na własne pomysły?

patka xd 2015-05-27 17:51

@looool , nie płacz tylko proszę ;]

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: