Mistrzyni ze Szczecinka na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii

  • KW
  • 2015-05-26 09:14:51
Mistrzyni ze Szczecinka na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii
  • Foto: Anna Guzik

Mistrzyni Polski w fitness gimnastycznym, a zarazem mieszkanka Szczecinka Anna Guzik, niedawno wzięła udział w Mistrzostwach Europy w Kulturystyce i Fitness i zajęła wysokie, czwarte miejsce.

Mistrzostwa Europy w Kulturystyce i Fitness odbyły się w Hiszpanii, w Santa Susanna. Trwały one kilka dni - od 14 do 18 maja 2015 roku. W Mistrzostwach startowała największa w historii reprezentacja Polski, licząca łącznie 69 zawodników i zawodniczek. Mistrzostwa były prowadzone oddzielnie w trzech klasyfikacjach:
– Mistrzostwa Europy w Kulturystyce,
– Mistrzostwa Europy w Fitness,
– Mistrzostwa Europy Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness.
Pierwszy dzień był przeznaczony na weryfikację zawodników, natomiast w pozostałe dni rozgrywane były zawody.

Anna Guzik ze Szczecinka, aktualna Mistrzyni Polski reprezentowała nasz kraj w Hiszpanii, w fitness gimnastycznym.  Osiągnęła ona dobry wynik i będąc w finale uplasowała się na czwartej pozycji. Jest to dla mnie ogromny sukces, moim marzeniem było wejście do finału, a czwarte miejsce jest dobrym wynikiem. Jednak jak pomyślę, że minimalnie otarłam się o medal to troszkę mi żal - powiedziała Anna Guzik.

Anna Guzik, do mistrzostw kraju przygotowywała się od września zeszłego roku, a docelowym startem miały być właśnie Mistrzostwa Europy. Konkurencja szczecinecczanki spośród sportów sylwetkowych jest najtrudniejsza z uwagi na to, że oprócz proporcjonalnie umięśnionej i odtłuszczonej sylwetki zawodniczki muszą wykonać program dowolny - układ gimnastyczny.
Czasami brakuje już siły w ostatnim etapie przygotowań, a tutaj niestety muszę wykonać energiczną choreografię z elementami siłowymi, akrobatycznymi, która zaskoczy sędziów - mówi Anna Guzik. Jak nam zdradziła, na chwilę obecną ma jeszcze jeden start zaplanowany - nic na razie nie powiem ale miejmy nadzieję, że będę mogła pochwalić się kolejnym sukcesem - dodaje. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (3)

marino 2015-05-26 15:05

super --- gratulacjie !!!

Marius 2015-05-26 21:48

Ciekawe czego tu gratulować ? W ubraniach jeszcze jakos to wyglada

Gratulacje!!!! 2015-05-28 05:42

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: