Sukcesy badmintonistów z UKS Gwda Wielka w Poznaniu

• Redakcja TV Gawex
  • 2015-05-25 15:17:23
Sukcesy badmintonistów z  UKS Gwda Wielka w Poznaniu

Sława naszych badmintonistów z UKS Gwda Wielka zatacza coraz szersze kręgi. Młodzi sportowcy trenują na co dzień w hali szkoły we Gwdzie Wielkiej, ale w weekendy często wyjeżdżają na mecze i turnieje, przywożąc liczne wyróżnienia i nagrody. Tym razem, sportowcy odnieśli sukcesy na Ogólnopolskim Turniej Badmintona w Poznaniu.

W niedzielę 24 maja na nowo wybudowanej hali sportowej w Poznaniu w turnieju badmintona uczestniczyło 70 zawodniczek i zawodników tej atrakcyjnej dyscypliny sportu. Do walki przystąpiono w 7 kategoriach wiekowych, ale tym razem kobiety startowały w poszczególnych grupach razem z mężczyznami. Nasi zawodnicy zdobyli następujące miejsca:

3. Piotr Kozioł/ Rafał Marusiak

W sumie zdobyliśmy 4 pierwsze, 3 drugie i 4 trzecie miejsca, jest to bez wątpienia duży sukces naszej młodej reprezentacji zwłaszcza, iż część naszych podopiecznych startowała w kategorii C i B, w której normalnie uczestniczą tylko seniorzy. Udany debiut zaliczyli nasi najmłodsi 9 cio letni Oliwier Kreft i jego rówieśniczka Wiktoria Sulej, nadal niepokonany jest też Kacper Kurek, który w tym roku jeszcze nie doznał porażki, dobre wrażenie pozostawił po sobie również 13 letni Kuba Perłowski wygrywając wszystkie swoje pojedynki a Piotrek kozioł startujący w bardzo mocno obsadzonej kategorii B przegrał nieznacznie swój finałowy pojedynek.

W najbliższym czasie planowany jest wyjazd naszej kadry na turniej w Lubniewicach, który będzie rozgrywany 20 czerwca.

Info: Zarząd UKS Gwda Wieka