Ursus, Wołga, Mercedes na parkingu przy mechaniku

  • Eliza Świtling
  • 2015-05-23 12:04:59
Ursus, Wołga,  Mercedes na parkingu przy mechaniku
  • Foto: TV Gawex

W Zespole Szkół nr 5 trwają dni otwarte, dziś już po raz czwarty odbywa się tam impreza towarzysząca ściśle związana z motoryzacją.

Pokaz pojazdów zabytkowych to impreza która już na stałe wpasowała się w kanon prężnie działającego i popularnego mechanika. Tej wiosny już po raz czwarty na parkingu przy szkole pojawiły się  piękne i ciekawe auta. Zwiedzający mogli podziwiać auta następujących marek fiat 126P, Wołga, Mercedes, Volkswagen i Romet, a wszystko to z lat 80- 90 tych. Nie zabrakło też motocykli, organizatorzy zaprezentowali bowiem między innymi modele BMW i Harley Davidson. W tym roku wszyscy chętni mogli podziwiać także odrestaurowanego  ciągnika Ursus, który wzbudził ogromne zainteresowanie zebranych. 

Pokaż pojazdów zabytkowych to nie tylko uciecha dla oka, ma on także charakter edukacyjny dla uczniów mechanika, którzy mieli już okazję odrestaurować kilka takich aut. Jest też doskonała okazją do wymiany zdań i prowadzenia dyskusji na związane z mechaniką aut tematy. A o to właśnie chodzi organizatorom. Pasja i wiedza są przecież kluczem do sukcesu  nie tylko edukacyjnego. Prezentacja aut to zachęta dla gimnazjalistów, przychodząc do  Zespołu Szkół nr 5. Młodsi koledzy mieli dziś okazję sprawdzić co takie samochody kryją pod maską, a także, być może zarazić się miłością do tych pięknych modeli.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: