Berlin - Koszalin na rowerach.

  • Ryszard Brzeziński
  • 2015-05-22 12:06:17
Berlin - Koszalin na rowerach.
  • Foto: Andrzej Nadolny

Szczecinek często odwiedzany jest przez turystów z Niemiec. Z reguły jednak przyjeżdżają oni do nas zorganizowanymi wycieczkami dzięki autokarom. Zdarza się od czasu do czasu ewenement, który wzbudza niemałe zainteresowanie.

Mowa tu o dwóch Niemcach, którzy postanowili wyruszyć spod Berlina na... rowerach. Podróżują już czwarty dzień i celem ich podróży jest farma jednego z nich nieopodal Koszalina. Kupiłem tam farmę z moją żoną, Polką i postanowiliśmy się wybrać po prostu na taką wycieczkę - powiedział Werner Harlinghausen, jeden z dwóch rowerzystów. Dodatkowymi celami podróży są miejscowości, w których żyją osoby, które opiekowały się moją siostrą. Chcę je odwiedzić i po prostu z nimi spędzić trochę czasu - tłumaczy Carl-Otto Stolzenbach, kompan pana Wernera.

Panowie poza tymi celami mają także jeden dodatkowy - po prostu zwiedzanie Polski. Wasz kraj jest przepiękny. Cieszymy się, że trafiliśmy akurat na taką pogodę. Szczecinek zaś jest pięknym miastem, widać że się fantastycznie rozwija i że chętnie się tu inwestuje. To także świetne miejsce na wakacje - przekonują nasi rozmówcy. 

Po drodze panowie zatrzymują się u znajomych i są bardzo pozytywnie nastawieni wobec nowo poznanych ludzi. Trzeba przyznać, że plany mają ambitne i godne podziwu. Życzymy tej dwójce wielu niezapomnianych i wspaniałych chwil w Polsce.

Komentarze (2)

łapa 2015-05-24 06:03

Szerokości życzę!!!

Mira 2015-05-24 21:37

nieźle, też tak chcę! Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: