Maluchy z wizytą w Straży Miejskiej

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-05-22 09:26:41
Maluchy z wizytą w Straży Miejskiej
  • Foto: Straż Miejska

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo i jak działa Straż Miejska, mogły wczoraj przekonać się dzieci ze szkoły podstawowej z Parsęcka, które wczoraj wizytowały, szczecinecką jednostkę.

W dniu 20.05.2015r. w Komendzie Straży Miejskiej w Szczecinku gościły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Parsęcka. Była to liczna grupa uczniów z klas O-III, które zwiedziły Komendę Straży Miejskiej, a także zapoznały się z  jej wyposażeniem. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziły min. radiowozy i rowery elektryczne. Dzieci miały  też możliwość  zobaczyć jak wygląda praca na różnych stanowiskach w naszej jednostce.

Podczas zorganizowanych przez strażników zajęć, dzieci aktywnie uczestniczyły w pogadance z zakresu bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Szczególnie ważne  było uświadomienie im zagrożeń jakie pojawić się mogą w trakcie korzystania z różnych form wypoczynku min. w lesie, nad wodą oraz na wsi w kontakcie z urządzeniami czy  w kontakcie z pojazdami rolniczym. Pod koniec spotkania odbył się również konkurs z zakresu wiedzy o  bezpieczeństwie, z którym uczniowie doskonale sobie poradzili. Oczywiście nie obeszło się bez drobnych upominków w postaci min. odblasków.  

W najbliższym czasie Komendę Straży Miejskiej ma odwiedzić kolejna grupa uczniów, starszych klas  z tej samej szkoły. 

Komentarze (1)

xd 2015-05-22 21:37

Wizytujesz czy gaz?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: