Rura z deszczówką tuż koło Plaży Miejskiej

  • KW
  • 2015-05-20 11:00:32
Rura z deszczówką tuż koło Plaży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W szczecineckim Parku Miejskim trwa właśnie budowa kanalizacji deszczowej. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że ujście deszczówki z rury znajduje się nieopodal Plaży Miejskiej i wyciągu do nart wodnych, co wywołało spore zainteresowanie mieszkańców.

Prace związane z budową kanalizacji deszczowej zlecone zostały przez szczecinecki Urząd Miasta. Rura, która właśnie jest instalowana w parku, będzie odprowadzała deszczówkę z ulic: Matejki, Mestwina, Mickiewicza, Traugutta, Piłsudskiego oraz Wybickiego. Najpierw znajdzie się ona w separatorze celem jej oczyszczenia z różnych substancji, a następnie trafi do jeziora Trzesiecko. Ujście ścieków z kanalizacji deszczowej zlokalizowane zostanie przy tzw. hangarze, co niepokoi naszych mieszkańców. W odległości około 50 metrów znajduje się przecież Plaża Miejska oraz wyciąg do nart wodnych.  

Tomasz Czuk, rzecznik Urzędu Miasta Szczecinek poinformował nas, że oczyszczona deszczówka w separatorze będzie w 100 procentach bezpieczna dla mieszkańców i otoczenia. Wychodzi więc na to, że nie ma się czym martwić. Prace przy budowie kanalizacji deszczowej potrwają prawdopodobnie do końca czerwca. 

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (3)

kolooo 2015-05-20 17:20

ja bym proponował POstawić na wodzie tojtoje

2015-05-20 17:49

Taki kawałerczek rur i do końca czerwca? Park rozkopany w najpiekniejszym miesiącu

kzs 2015-06-15 17:44

Jakby poleciała zbyt czarna doleje sią chloru zapożyczonego z basenu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: