Miasto pomoże w budowie Centrum Edukacji Ekologicznej

  • KW
  • 2015-05-19 11:26:46
Miasto pomoże w budowie Centrum Edukacji Ekologicznej
  • Foto: TV Gawex

Miasto Szczecinek wesprze kwotą 200 tysięcy złotych Powiat Szczecinecki w budowie Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Są przepisy, które pozwalają na pomoc samorządom i my to często robimy - powiedział Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Starostwo Powiatowe Szczecinek kończy właśnie nad jeziorem Trzesiecko budowę Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. Niestety, ta inwestycja ciągle im drożeje, ciągle muszą być tam wykonane roboty dodatkowe. W pewnym momencie Starosta poprosił o pomoc, a ponieważ zostało 200 tysięcy złotych z budżetu przeznaczonego i tak na inną pomoc dla powiatu, która kosztowała mniej, zgodziłem się - powiedział Burmistrz Szczecinka. Jerzy Hardie-Douglas nie ukrywa, że sprzeciw opozycji w tej sprawie na ostatniej sesji Rady Miasta go zaskoczył. 

Sprawa została przegłosowana na poniedziałkowej sesji Rady Miasta i dofinansowanie zostanie przekazane na rzecz RCEE. Mam nadzieję, że uda się jesienią zakończyć ten projekt, będziemy mieli piękny obiekt nad naszym jeziorem - kończy Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: