Pijany rowerzysta i nieletni dewastujący przystanek - tygodniowy raport interwencji Straży Miejskiej

  • KW
  • 2015-05-18 10:15:16
Pijany rowerzysta i nieletni dewastujący przystanek - tygodniowy raport interwencji Straży Miejskiej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 11.05.2015 do 17.05.2015 r. strażnicy podjęli 105 interwencji w stosunku do 92 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 23 zdarzenia, w 19 przypadkach interwencję podjęli strażnicy miejscy.

11.05.2015 około godziny 23:25 podczas patrolowania ul: Niecałej patrol złożony z Policjanta i strażnika miejskiego zatrzymał do kontroli rowerzystę poruszającego się bez wymaganego oświetlenia. Jak się okazało rowerzysta znajdował się w stanie nietrzeźwości.

12.05.2015 około godziny 20:25 operator kamer monitoringu zauważył jak młodzieniec siedzący na przystanku komunikacji miejskiej pisze po nim. Patrol, który udał się na miejsce zastał nieletniego, który zaznaczył przystanek swoimi inicjałami. Napis został przez niego usunięty a nieletniego przekazano opiekunowi.

13.05.2015 r. strażnicy udzielili asysty dla pracowników ZGM przy przeglądzie jednego z lokali.

16.05.2015 strażnicy zabezpieczyli Ogólnopolski Festiwal Koszykówki Ulicznej „Streetball 2015".

W ostatnim czasie spotykamy się z informacjami medialnymi dotyczącymi oszukania kolejnych osób poprzez pobranie na nich kredytów. Spłatami kredytów zostali obciążeni pokrzywdzeni. Jak to jest możliwe? Poprzez bezmyślne udostępnianie swoich danych nieznanym osobom. Znając nasze podstawowe dane personalne, numer pesel, numer naszego dowodu osobistego, mając wzór naszego podpisu, sprawca często jest w stanie na nasze konto wyłudzić kredyt, który będziemy musieli spłacać. W Internecie wielokrotnie spotykamy się z ankietami, których celem jest wyłudzenie naszych danych. Później otrzymujemy setki niechcianych listów z różnego rodzaju propozycjami, Najlepiej wystrzegać się takich sytuacji i przypadkowym osobom, często twierdzącym, że zbierają podpisy nie udzielać ich.

info: G. Grondys/SM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: