Strażacy świętowali

  • KW
  • 2015-05-15 12:51:42
Strażacy świętowali
  • Foto: TV Gawex

4 maja, w Dzień Św. Floriana obchodziliśmy Dzień Strażaka. Jednak dopiero dziś szczecineccy strażacy postanowili świętować. Uroczystość odbyła się w Zespole Szkół nr 6 na Świątkach.

Dzisiejsze spotkanie był to zdecydowanie czas podsumowań i podziękowań za ciężką i często bardzo niebezpieczną pracę.  Z okazji święta wręczono wiele wyróżnień, odznaczeń i medali za działalność i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Święto strażaków rozpoczęło się o godzinie 12:00 uroczystym złożeniem meldunku zacnemu gościowi Zachodniopomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbryg. Henrykowi Cegiełce i przywitaniem zaproszonych gości. Już po raz drugi impreza ta odbyła się przy Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica. W uroczystości wzięli udział także, ubrani w swoje odświętne mundury, uczniowie klas przeciwpożarowych ZS nr 6. W trakcie gali znalazł się także czas na wręczenie odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe. 

Praca strażaków jest nieoceniona. Funkcjonariusze Powiatowej Straży Pożarnej i jednostek ochotniczych ratują nam życie i dzięki nim możemy spać spokojniej. Oprócz tego pomagają w organizacji wielu imprez na terenie miasta i gminy. Patrząc na uśmiechy  młodych adeptów z ZS nr 6 mamy nadzieję, że liczba strażaków w naszym regionie będzie się zwiększać.

Galeria zdjęć do artykułu

Komentarze (1)

Krystian 2015-05-18 15:45

Ważne święto, gratulacje! Na strażaków można zawsze liczyć!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: