Rozpoczął się proces w sprawie mężczyzny, który napadł na kiosk w Szczecinku

  • KW
  • 2015-05-13 13:44:09
Rozpoczął się proces w sprawie mężczyzny, który napadł na kiosk w Szczecinku
  • Foto: www.grupaskarpa.pl

We wtorek, 12 maja w Sądzie Okręgowym w Koszalinie rozpoczął się proces, w którym Mateuszowi G. zarzucono rozbój, czyli kradzież z użyciem przemocy, gróźb i noża. 23-latkowi grozi 12 lat więzienia.

Przypomnijmy, sprawa sięga sierpnia 2014 roku. Mateuszowi G. brakowało pieniędzy, dlatego też, aby je zdobyć, napadł na jeden z kiosków przy szczecineckim cmentarzu. Pracownica, która została pokrzywdzona, zeznała podczas wczorajszej rozprawy, że przygotowywała się do zamknięcia sklepu. Wówczas, młody mężczyzna wszedł do sklepu i zaczął krzyczeć, że zabije ekspedientkę jeśli nie da mu pieniędzy. Z zeznań wynika także, że 23-latek groził kobiecie nożem, który przystawił jej do gardła. Prokurator Jerzy Sajchta, w trakcie swojego wystąpienia zaznaczył, że w tym samym momencie do sklepiku weszła emerytka, stała klienta, która chciała rozmienić banknot o nominale 50 złotych i trzymała go w dłoni. Mateusz G. odłożył nóż, powiedział, że on rozmieni pieniądze i, odpychając pokrzywdzoną, z pieniędzmi, uciekł w stronę cmentarza. 

Kiedy mężczyzna oddalił się, ekspedientka zadzwoniła na policję. W tym samym czasie, obok kiosku, przejeżdżał zastępca naczelnika wydziału kryminalnego szczecineckiej policji. Ruszył on w pościg za 23-latkiem, doszło do szarpaniny, a następnie młody chłopak został zatrzymany przez patrol policji. 

Wersja zdarzeń oskarżonego jest jednak inna. Mateusz G. zeznał, że nie posiadał żadnego noża i nikomu nie groził. 

Pokrzywdzona domaga się od sprawcy rozboju 5 tysięcy złotych zadośćuczynienia za stres. Jak powiedziała, pieniądze przekaże na dom dziecka. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: