52-letni kierowca dokonał kradzieży 413 litrów paliwa ze szczecineckiego PKSu

  • KW
  • 2015-05-13 11:58:54
52-letni kierowca dokonał kradzieży 413 litrów paliwa ze szczecineckiego PKSu
  • Foto: www.powiat.szczecinek.pl

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego szczecineckiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku 52-latka, który dokonał kradzieży paliwa z autobusu. Sprawca usłyszał już zarzuty, a za swój czyn odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, kiedy to policjanci z drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowy marki Fiat Panda. W trakcie kontroli w bagażniku ujawnione zostały plastikowe pojemniki z paliwem. 52-letni kierujący nie umiał dokładnie sprecyzować, kiedy i w jakich okolicznością nabył paliwo.

W toku dalszych czynności, podczas przeszukania u mężczyzny w garażu mundurowi ujawnili kolejne plastikowe pojemniki wypełnione olejem napędowym. Mieszkaniec Szczecinka  wczoraj usłyszał zarzut kradzieży paliwa. Jak się okazało zawodowy kierowca od kilku miesięcy, co kilka dni wyruszając w trasę lub powracając z niej spuszczał paliwo z autobusu, tym samym naraził swojego pracodawcę na straty w wysokości 1900 zł. Łupem nieuczciwego pracownika padło prawie 413 litrów paliwa. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W naszych pojazdach zamontowane są urządzenia GPS. Otrzymaliśmy ostatnio raporty z firmy, która obsługuje te urządzenia, z których jednoznacznie wynikało, że paliwa ubywa. Działanie policji, dzięki któremu zatrzymano mężczyznę, tylko przyspieszyło nasze podejrzenia - powiedziała nam Halina Mozolewska, Prezes PKS Szczecinek. 

info: KPP Szczecinek

Komentarze (3)

NO/Pb95 2015-05-13 17:17

Praktycznie każdy kierowca z szczecineckiego Pks kradnie rope, a później jeżdżą ,czwórka-luz-czwórka-luz

BIedrak 2015-05-14 20:26

No proszę przewodniczący związków zawodowych, a czy on nie był przypadkiem za odwołaniem p. Prezes jakiś czas temu?

xyz 2015-05-15 12:21

Za taką pensje jaką dostają to się nie dziwie...

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: