Goście z Niemiec zapoznali się z atrakcjami turystycznymi naszego miasta i żywnością ekologiczną

  • KW
  • 2015-05-13 08:24:44
Goście z Niemiec zapoznali się z atrakcjami turystycznymi naszego miasta i żywnością ekologiczną
  • Foto: SzLOT

Wczoraj, 12 maja w Szczecinku odbyła się polsko-niemiecka wizyta studyjna zorganizowana przez Centrum Usługowo-Doradcze POMERANIA, działające w strukturach Gmin Dorzecza Parsęty w Karlinie oraz Service und Beratungs Centrum Euroregion Pomerania Neubrandenburg/Greifswald.

Tematem przewodnim wizyty jest produkcja żywności ekologicznej w regionie oraz prezentacja atrakcji turystycznym miasta i okolic Szczecinka. Uczestnikami wizyty są przedstawiciele niemieckich instytucji o charakterze turystycznym: biur podróży, biur informacji turystycznej, przedstawicieli Referatów ds. Promocji i Turystyki oraz producenci żywności ekologicznej, właściciele sklepów i gospodarstw ekologicznych.

Łącznie około 40 osób rozpoczęło wczoraj pierwszą część wizyty zaplanowaną przez Szczecinecką Lokalną Organizację Turystyczną. Po przywitaniu, goście wzięli udział w rejsie statkiem Bayern po jeziorze Trzesiecko. W trakcie rejsu mieli okazję zobaczyć m.in. Mysią Wyspę, wieżę Bismarcka, pokazy na Wyciągu do Nart Wodnych i Wakeboardu w Szczecinku. Po dopłynięciu do pomostu Centrum, goście udali się na zwiedzanie Szczecinka z przewodnikiem. Odwiedzili m.in. szczecinecki Zamek, Ratusz, Pomnik Adama Giedrysa, Wieżę św. Mikołaja. Podsumowaniem wizyty było spotkanie z prezesem SzLOT, Piotrem Misztakiem. Wyjazdy studyjne są jednym z rodzajów turystyki edukacyjnej. Bardzo cieszy nas, że przedstawiciele branży turystycznej z Niemiec wybrali właśnie Szczecinek. Jest to dowód na to, że to właśnie nasze miasto jest przykładem do naśladowania i to właśnie od nas chcą się uczyć – mówi Piotr Misztak, prezes SzLOT.

Info: SzLOT

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: