Mieszkańcy zdecydują, jak ma wyglądać brzeg jeziora przy przystanku ''Trzesieka''

  • KW
  • 2015-05-12 13:20:10
Mieszkańcy zdecydują, jak ma wyglądać brzeg jeziora przy przystanku ''Trzesieka''
  • Foto: TV Gawex

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Szczecinek chce uatrakcyjnić wizualnie teren przy przystanku tramwaju wodnego ''Trzesieka''.

Jezioro Trzesiecko to prawdziwa chluba naszego miasta. Ulubione miejsce spacerów niejednego z mieszkańców, a także miejsce wycieczek rowerowych, czy rejsów statkiem. Dlatego też niezmiernie cieszy fakt, że mieszkańcy potrafią dbać o jezioro oraz o jego brzeg. Niedawno pisaliśmy o sprzątaniu, które każdego roku organizuje PZW ''Jesiotr'' Szczecinek. Wędkarze, z własnej inicjatywy, wysprzątali brzeg jeziora, przygotowując go tym samym do sezonu letniego. Także w kwestii PGK Szczecinek leży dbanie o nasz akwen. I tak, w minionym tygodniu pracownicy miejskiej spółki oczyścili brzeg jeziora, skosili stare trzciny, a także wyzbierali zalegające śmieci na brzegu przy przystanku tramwaju wodnego ''Trzesieka''. Jak powiedział nam Tadeusz Chruściel z PGK Szczecinek, teren ten był dość zaniedbany i nie wygląda on atrakcyjnie. W związku z tym, PGK dokonało prac porządkowych, a teraz chce także uatrakcyjnić wizualnie teren przy pomoście. Chcemy, aby w kwestii tego, jak ma wyglądać to miejsce wypowiedzieli się sami mieszkańcy, ponieważ to oni spędzają tam najwięcej czasu - powiedział Tadeusz Chruściel. Chętnie poznamy koncepcje i wskazówki mieszkańców - dodaje. 

W tym miejscu pozostaje jeszcze kwestia pomostu, który niestety nie wygląda zajmująco. Jak się dowiedzieliśmy, na dziś nie jest planowany remont tego pomostu. Przed sezonem został on jedynie umyty i przygotowany do użytkowania. 

Mieszkańcy zdecydują, jak ma wyglądać brzeg jeziora przy przystanku ''Trzesieka''

Komentarze (2)

Olo 2015-05-12 18:55

co mozna zrobic na tak małym terenie ??? posprzątać posiać trawe postawic dwie lub trzy ławki i finał na wiecej nie ma tam miejsca

MD 2015-05-13 12:17

No tylko ławeczki i pomost można by odświeżyć

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: