Magistrala światłowodowa Gawex Media Inwestycją Roku 2014 w powiecie szczecineckim

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-05-08 21:44:51
Magistrala światłowodowa Gawex Media Inwestycją Roku 2014 w powiecie szczecineckim
  • Foto: fotografia-alchemia.pl

Z radością i dumą pragniemy poinformować, że Firma Gawex media została laureatem konkursu "Mocarz Gospodarczy Powiatu Szczecineckiego", w kategorii Inwestycja Roku, średnie i duże przedsiębiorstwo. Gawex media to firma pochodząca ze Szczecinka z ponad dwudziestoletnią tradycją. Dziś jest liderem najnowocześniejszych rozwiązań telekomunikacyjnych w regionie. Nagrodę "Inwestycja Roku" firma otrzymał za swoją najnowszą inwestycję wartą 15 mln zł.

To właśnie w ramach tej inwestycji, Gawex media w ciągu zaledwie 1,5 roku  wybudowała 161,587 km sieci szerokopasmowej. Dzięki realizacji tego projektu dostęp do najnowocześniejszego Internetu  szerokopasmowego otrzymały tysiące osób i miejsc w woj. zachodniopomorskim, określanych do tej pory mianem białych plam. Długotrwały okres przygotowawczy do inwestycji oraz sprawna i  szybka realizacja sprawiły, że dziś firma może cieszyć się  sukcesem. Zanim on  jednak nastąpił, ponad 80 osób przerzuciło tysiące ton, zarówno ziemi jak i dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia tej inwestycji. Przy realizacji tego projektu Gawex media współpracowała z CRP Konsulting SP. z o.o., a generalnym wykonawcą prac była firma ASTA-BUD Piła Sp. z o.o. Projekt został zrealizowany w terminie.

Dziś dzięki nowej infrastrukturze Gawex umożliwia przesył danych wymaganych przez szerokopasmowy Internet, czy wiążących się z tym usług telefonii stacjonarnej i telewizji kablowej - także w wersji cyfrowej - w najszybszy i najlepszy z możliwych sposobów. Dzięki tej inwestycji firma znacząco podniosła konkurencyjność oferowanych usług i dziś jest niekwestionowanym lokalnym liderem, zarówno pod względem jakości, jak i ceny świadczonych usług. Najnowszą ofertę firmy Gawex media, na stabilny i tani internet, działający w oparciu o nowa infrastrukturę znajdą Państwo tu: http://www.gawex.pl/uslugi/internet

Inwestycję wartą blisko 15 milionów złotych wsparł samorząd wojewódzki z funduszy unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu (dotacja wyniesie ponad 7 milionów złotych). Więcej na temat tej inwestycji znajdą Państwo tu: http://www.gawex.pl/internetowa_autostrada

Jeszcze w tym roku zostanie ukończona kolejna inwestycja światłowodowa Gawex media, prowadzona na odcinku Koszalin- Kołobrzeg. Także w tym roku, sieć Gawex-media zostanie połączona z sieciami szerokopasmowymi z wielkopolski, dzięki czemu stanie się częścią infostrady północ- południe, łączącej Polskę od morza bałtyckiego aż do Tatr. Rozwój sieci szerokopasmowych jest nieodzowną częścią rozwoju infrastruktury kraju,a  firma Gawex media bierze w tym rozwoju czynny udział.

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że nasza inwestycja została zauważona i doceniona przez Kapitułę. Jednocześnie pragniemy podziękować wszystkim pracownikom i współpracownikom biorącym udział w tym projekcie. Bez was ten sukces nie byłby możliwy.

Komentarze (2)

Jerzy 2015-05-08 23:21

Serdeczne gratulacje !!!

Anna 2015-05-10 17:51

Brawo Gawex!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: