Prokuratura chce uchylenia uchwały w sprawie nowego regulaminu parku

  • KW
  • 2015-05-08 09:28:20
Prokuratura chce uchylenia uchwały w sprawie nowego regulaminu parku
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecka Prokuratura zajęła się nowym regulaminem Parku Miejskiego, który obowiązuje od 1 maja. Prokurator Rejonowy dopatrzył się w nim nieścisłości i niejasności.

Największe emocje na jednej z sesji Rady Miasta oraz długo po niej, wywołał nowy regulamin Parku Miejskiego, a przede wszystkim punkt trzeci, który mówi o tym, że w szczecineckim parku "zakazuje się przebywania w stanie nietrzeźwym". Pomimo sprzeciwów opozycji i złożenia zażalenia do Marszałka Województwa, regulamin parku wszedł w życie 1 maja br. w niezmienionej formie. 

Jak się okazuje, do Rady Miasta Szczecinek już pod koniec kwietnia wpłynął wniosek dotyczący uchylenia przyjętej uchwały w sprawie nowego regulaminu Parku Miejskiego. Sprawa dotyczy nie tylko jednego punktu - we wniosku odniesiono się do kilku punktów i podpunktów zapisu regulaminu. Prokurator stwierdził, że przyjęte zapisy zawierają nieścisłości, a także znacznie naruszają przepisy. Przykładowo punkt 2 regulaminu musi zostać doprecyzowany. Jego zapis dotyczy określenia granic parku miejskiego. W tym momencie granice nie są jasne, a granice muszą być określone i oznaczone w sposób przejrzysty dla przeciętnego mieszkańca Szczecinka. Odnośnie punktu, który wywołał największe kontrowersje, prokurator zaznaczył, że w przedmiocie przebywania w stanie nietrzeźwym na terenie parku już w swoim literalnym brzmieniu zawierają wewnętrzną sprzeczność albowiem na terenie Parku Miejskiego w Szczecinku znajdują się lokale gastronomiczne, w których można spożywać alkohol i nie ma możliwości opuszczenia tych lokali bez wejścia na teren parku, w którym obowiązuje zakaz przebywania w stanie nietrzeźwym. 

Pod wątpliwość poddano także zapisy dotyczące między innymi prowadzania psów bez smyczy, zakaz zachowań zakłócających spokój, czy uprawianie gier hazardowych - wszystko to jest regulowane innymi kodeksami i nie powinno się ich powielać. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w uchwałach i zarządzeniach nie powtarza się przepisów ustaw, ratyfikowanych umów międzynarodowych i rozporządzeń. Zasada ta ma zastosowanie także do aktów prawa miejscowego - czytamy we wniosku Prokuratora Rejonowego w Szczecinku.

Teraz wnioskiem zajmie się radca prawny Rady Miasta. Nad wnioskiem debatować będą także radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

Komentarze (3)

ANDRZEJ. 2015-05-09 11:14

I PRZECZYTAŁEM COŚ MĄDREGO , KTOŚ NIECH ZMIENI TEN REGULAMIN , I WSTYDU OSZCZĘDZI NASZYM RADNYM KTÓRZY TEN REGULAMIN PRZEGŁOSOWALI .

Jerzy 2015-05-09 11:26

To jest inspiracja w kierunku rozwoju myśli technicznej i działalności gospodarczej w naszym mieście.W każdym parkowym punkcie sprzedającym alkohol,będą do obsługi klientów specjalne NISKO NOŚNE DRONY. Po spożyciu piwa,czy innych alkoholi,taki dron odtransportuje "będącego po spożyciu" poza teren parku.Koszt odtransportowania będzie już wliczony do rachunku. Drony mogą być jednoosobowe,dwuosobowe lub biesiadne.I tu jest pole do popisu dla naszych majsterkowiczów.Takie drony trzeba produkować,obsługiwać,naprawiać konserwować,ładować akumulatory,więc możliwości do zarabiania pieniędzy ogromne. W bardzo szczęśliwej sytuacji są lokale posiadające pomosty nad wodą.Zamawia się taksówkę wodną dla "będącego po spożyciu" (a na wodzie zakaz nie obowiązuje) i wysadza się gościa po za terenem parku.Proste?....Proste!

Adas 2015-05-10 09:19

brawo prokuratura, wreszcie ktoś zajął się tymi mądralami z ratusza dla, których rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów jest niczym. W głowach im się pomieszało, radni to nie sejm, który jest władzą ustawodawczą.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: