Dyr. Eugeniusz Szybisty odchodzi z OSiR-u

  • KW
  • 2015-05-07 11:05:52
Dyr. Eugeniusz Szybisty odchodzi z OSiR-u
  • Foto: www.szczecinek.pl

Niebawem obowiązki dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji przejmie inna osoba. Dotychczasowy dyrektor, Eugeniusz Szybisty, już jakiś czas temu złożył swoje wypowiedzenie i nie jest ono konsekwencją, jak sugerowano, tragedii, która wydarzyła się podczas Biegu Osińskiego.

Jak powiedział nam dzisiaj rzecznik prasowy UM Szczecinek, Tomasz Czuk do biura kadr ratusza wpłynęła rezygnacja z pełnienia obowiązków dyrektora OSiRu Eugeniusza Szybistego. Rzecznik ratusza podkreślil, że dokument wpłynął przed tegoroczną edycją Międzynarodowego Biegu Ulicznego Memoriał Winanda Osińskiego i w żaden sposób tragedia, która wydarzyła się podczas tego biegu nie miała wpływu na decyzję dyrektora szczecineckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dyrektor Szybisty powiedział nam, że decyzję o przejściu na emeryturę podjął już na początku bieżącego roku, a termin złożenia dokumentów związany jest z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia.

Zbadaliśmy też, jak od strony prawnej wygląda zdarzenie, które miało miejsce podczas tegorocznego biegu - chodzi o śmierć jednego z zawodników. Postępowanie z urzędu prowadziła szczecinecka policja i postępowanie to już zostało umorzone. W trakcie badań sekcyjnych stwierdzono, że był to zgon z przyczyn naturalnych. Powodem śmierci zawodnika był rozległy zawał serca. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: