Ogromny szczupak z jeziora Wilczkowo

  • KW
  • 2015-05-07 10:34:18
Ogromny szczupak z jeziora Wilczkowo
  • Foto: AE

Ogromnego szczupaka, mierzącego 110 cm długości, złowił na jeziorze Wilczkowo Grzegorz Ellert.

Sobotni poranek, 2 maja okazał się szczęśliwy dla wędkarza Grzegorza Ellerta. Złowił on ogromnego szczupaka, który ważył 8,19 kg i mierzył 110 cm. Wyciągnięcie ryby nie było takie proste. Dzięki pomocy mojego teścia udało mi się podprowadzić szczupaka na płaszczyznę - powiedział nam Grzegorz Ellert. Złowiona ryba okazała się być rekordowym okazem. W minionym roku, nad tym samym jeziorem, szczupaka, który ważył 8 kg i mierzył 104 cm złowił Zdzisław Adrianowski. 

Wędkarzom gratulujemy i życzymy dalszych udanych połowów. 

Komentarze (16)

Zyga 2015-05-07 20:30

Gratulacje.

2015-05-07 22:37

nie odzyskał wolności .....

Ja 2015-05-08 09:27

JA bym wypuścił na pociechę innym wędkarzom. Taka duża ryba to już nawet chyba smaczna nie jest, ale mogę się mylić.

Stefan 2015-05-08 10:07

I teraz dodatkowych 200 wędkarzy wyruszy na Wilczkowo. Jednak nie wszędzie nie ma ryb.

eko 2015-05-08 13:49

I co rybka smakowała , nie jednemu braniu staneła oporem,jednak trafiła na tzw. wędkarza,mającego zamiast żyłki linkę holowniczą-smacznego :( :( Brak honoru!!!!!

xxx 2015-05-09 23:29

Takiej ryby się nie zabiera do domu. Tym bardziej szczupaka. Nie jest juz taki smaczny jak 60cio centymwtrowki. A moze zlozyc tysiace ikry. Robi sie zdjecie nad wodą buziak w dupsko i do wody spowrotem... I to dorosly starszy czlowiek nie potrafil o tym pomyslec

rybak 2015-05-10 16:46

Ale ... sami zazdrośnicy

Santana 2015-05-10 18:53

A kto powiedział że zabrali rybę do domu?

focus407 2015-05-10 20:21

Po zdjęciu widać że to NIE jezioro Wilczkowo -na Wilczkowie miejsce do wodowania łódek jest o wiele węższe i do tego ta drewniana łódka na wodzie kto by ją targał na przyczepce ? To musi być inne jezioro-ryba ładna ale tylko na kotlety albo do wody z powrotem mogła iść

colo fan 2015-05-10 21:09

Kuźwa je...pseudo wędkarze-i jeszcze w necie pokazują tych mięsiarzy z fotkami gdzieś na działkach!!wstyd i hańba czym tu się chwalić??tym że kolejne pokolenie nawet ich dzieci będzie mogło pomarzyć o takim okazie i aby doświadczyć takiej ryby jechać na skandynawie??wiem że o wiele wieksze szkody robią kusole rybacy i kormorany ale wypuszczając taki pomnik przyrody można było pokazać człowieczeństwo i myślenie przyszlościowe a po takim czymś to tylko ręce opadają...oby ość stanęła tym ponom mocno w gardle-zdecydowanie NIE LUBIĘ!!! Pozdrawiam prawdziwych wędkarzy

Jacek 2015-05-11 13:24

W Irlandii i Wielkiej Brytanii wszyscy wypuszczają ryby a u nas wszystko na kotlety. Taka ryba mogła by składać co roku ogromne ilości ikry. To jakaś masakra jakieś mniejszy no jeszcze.

marcin 2015-05-19 14:55

Takie wypowiedzi mogą pisać tylko DEB...LE, którym żal d..e ściska że w swoim życiu takiego okazu nie złapali i nie złapią Więc żal to jest was drodzy panowie a nie wędkarza któremu udało się zdobyć taką sztukę... a co z nią zrobił jego sprawa ... ( cymbały)

oko 2016-11-06 23:37

Do "Marcin" na pewno by złapali jak by takie debile nie zabierały wszystkiego z wody.Przyrodę trzeba szanować i nie być egoistą.O tonach śmieci pozostawionych przez takich ludzi na brzegu nie wspomnę.

bogdan 2020-01-12 15:50

To jest Wilczkowo na poj.Drawskim koło Złocieńca. A co do rybek każdy robi to co uważa za stosowne nikt nikomu nie broni wypuszczać okazów i tak samo ich zabierać . Ja sam na przełomie maja i czerwca 2019r złapałem dwa ładne okazy 102 cm i 92 cm na tym samym jeziorze . Postanowiłem rybki zabrać do domu widząc to co robią rybacy ,a ich sie nikt nie zapyta czy okazy wracają do wody ponownie.

Kris 2020-06-03 14:13

Przez takich mięsiarzy nie ma ryb w naszych jeziorach. Wszystko zeżrą. Żenada.

gacek 2020-06-05 16:10

Szczupak powinien trafić z powrotem do jeziora. Pewnie jego głowa zawiśnie na ścianie. Szkoda.