''Rowerostrada'' na trasie Szczecinek-Borne Sulinowo bardzo potrzebna

  • KW
  • 2015-05-06 14:23:28
''Rowerostrada'' na trasie Szczecinek-Borne Sulinowo bardzo potrzebna
  • Foto: www.bornesulinowo.pl

W niedzielę, 3 maja odbył się rajd rowerowy z Bornego Sulinowa do Szczecinka. Celem wydarzenia było pokazanie, jak ważnym tematem jest budowa ścieżki rowerowej przy drodze krajowej nr 20.

Wielu uczestników rajdu poruszało się na rowerach w 10-osobowych grupach. Pomimo zachowania szczególnych środków ostrożności, w czasie jazdy nie uniknęliśmy sytuacji niebezpiecznych, w których brakowało miejsca dla roweru i samochodu. Uczestnicy rajdu mogli się przekonać, że trasa Borne Sulinowo – Szczecinek jest naprawdę bardzo atrakcyjna. Przystanki były zaplanowane w najciekawszych miejscach.

Rowerostrada przyczyniłaby się do rozwoju naszego regionu, turystyki rowerowej oraz aktywizacji świetlic i stowarzyszeń w miejscowościach położonych przy trasie. Rolnicy i gospodarstwa agroturysyczne miałyby lepszą promocję produktów lokalnych.

Po przybyciu do Szczecinka grupa inicjatywna odbyła krótką, rzeczową rozmowę z przedstawicielami władz: Wicemarszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego – Robertem Grzywaczem, Starostą Powiatu Szczecineckiego – Krzysztofem Lisem, Wójtem Gminy Wiejskiej Szczecinek – Ryszardem Jasionasem oraz radnym naszego powiatu – Arturem Bieńkowskim.

Kolejnym etapem będzie rajd rowerowy w odwrotnym kierunku: Szczecinek – Borne Sulinowo. Planowany jest on jeszcze w tym roku. Chęć udziału w nim wyraził także Pan Starosta, Krzysztof Lis oraz inni przedstawiciele władz.

Wszystkim uczestnikom i sympatykom rajdu składamy gorące podziękowania i zachęcamy do dalszych, wspólnych działań - mówili przedstawiciele grupy inicjatywnej ''Rowerostrada''. 

źródło: www.bornesulinowo.pl

''Rowerostrada'' na trasie Szczecinek-Borne Sulinowo bardzo potrzebna

Komentarze (1)

MON 2015-05-06 17:37

Chcemy rowerostrady. Tak, tak.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: