Będą nowe drogi na osiedlu Raciborki

  • KW
  • 2015-05-06 11:40:31
Będą nowe drogi na osiedlu Raciborki
  • Foto: TV Gawex

Już w połowie maja będziemy znali wykonawcę bardzo ważnej miejskiej inwestycji. Mieszkańcy osiedla Raciborki doczekają się budowy ulic.

Osiedle Raciborki jest osiedlem domów jednorodzinnych, które przez kilka lat bardzo się rozrosło i powstało tam nawet kilka ulic. Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali potrzebę budowy dróg i doczekali się. Ogłoszono właśnie przetarg, który w połowie maja wyłoni wykonawcę dróg na osiedlu Raciborki. 

Budowa dróg zostanie jednak podzielona na etapy. W pierwszej kolejności, jeszcze w roku 2015 droga powstanie na ulicy Bocznej, natomiast w 2016 na ulicach Obrońcow Westerplatte i Szarych Szeregów. Myślę, że to spowoduje, iż komfort poruszania się po Raciborkach dla mieszkańców będzie o wiele lepszy. Zrobimy tam także miejsce do zabawy dla dzieci, plac zabaw, więc infrastruktura tam na pewno się poprawia - powiedział Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. 

W tym roku na ulice w Raciborkach przeznaczono milion złotych. Kosztorys inwestorski jest na prawie 4 miliony złotych, także to dość duży wysiłek ale na pewno to się temu osiedlu należy - podsumował burmistrz. 

Będą nowe drogi na osiedlu Raciborki

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: