Zadaszą dwa korty na terenie Szczecineckiego Centrum Tenisowego

  • KW
  • 2015-05-06 10:36:45
Zadaszą dwa korty na terenie Szczecineckiego Centrum Tenisowego
  • Foto: TV Gawex

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku, dwa korty tenisowe na Szczecineckim Centrum Tenisowym zostaną wzbogacone o zadaszenie - tzw. ''balon''. Dzięki temu, podczas sezonu zimowego będzie dostępna większa ilość kortów niż dotychczas.

Regionalne Centrum Tenisowe jest największym tego typu obiektem w Szczecinku i regionie. Obecnie znajduje się tam 11 kortów, w tym 8 kortów odkrytych i 3 zakryte. Problem zaczyna się zimą i jesienią, kiedy nie można korzystać z kortów odkrytych i wszyscy chcą grać na tych zakrytych - powiedział nam Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. W szczecineckim Centrum Tenisowym obecnie szkoli się bardzo dużo młodzieży i dzieci. Istnieje tam także wiele szkółek tenisowych, które po prostu w większości czasu zajmują korty. Jest także spora grupa trenujących osób dorosłych, dlatego też zimą, do dyspozycji są tylko 3 korty zajmowane przez trenerów z uczniami, a osoby indywidualne nie mają gdzie trenować. W związku z tym postanowiliśmy przymierzyć się do przykrycia dwóch kolejnych kortów takim balonem, który działa na zasadzie nadciśnienia. Bardzo dobrze to się sprawuje w okresie zimowym, a następnie jest demontowane na sezon letni - powiedział burmistrz. 

Koszt zaplanowanej inwestycji zostanie pokryty z nadwyżki, która wynika z faktu, że remont Hali Ślusarnia nie zostanie wykonany. Na ten cel zabezpieczona w budżecie została kwota 400 tysięcy złotych, natomiast po zrobieniu ekspertyz okazuje się, że Hala Ślusarnia jest w o wiele gorszym stanie, nie opłaca się jej remontować, a kwota ta nie wystarczy na generalny remont. Jak zapowiedział burmistrz, w tym roku inwestycja powinna być zakończona, a na sezon zimowy udostępnionych zostanie pięć kortów tenisowych krytych. 

Komentarze (1)

mieszkaniec 2015-05-06 13:19

Tej zimy w dni wolne korty stały puste. Sobota i niedziela gdy nie potrzeba było włączać ogrzewanie cena był 80zł/h , korty dalej stały puste. A koszty są ,gdzie w tym wszystkim jest menadżer .

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: