Policjant po służbie zatrzymał złodzieja paliwa

  • KW
  • 2015-05-05 12:22:02
Policjant po służbie zatrzymał złodzieja paliwa
  • Foto: www.radio90.pl

W miniony czwartek (30 kwietnia) naczelnik Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą szczecineckiej komendy będąc po służbie zatrzymał mężczyznę, który próbował oddalić się ze stacji paliw nie płacąc za paliwo.

35-letni mieszkaniec Szczecinka wraz ze swoim małoletnim synem i drugim mężczyzną, tankowali na stacji olej napędowy do 4 kanistrów. Jeden z mężczyzn włożył kanistry do bagażnika po czym odjechał swoim samochodem. Natomiast 35-latek wraz z synem udał się do kasy z prośbą o fakturę, nadmieniając, że nie ma on przy sobie pieniędzy, aby uregulować rachunek. Kiedy pracownik stacji oświadczył, że fakturę otrzyma dopiero po uregulowaniu należności mężczyzna wyszedł. Pracownik stacji wybiegł za mężczyzną, ale jego już nie było. Policjant udał się swoim prywatnym samochodem w pościg za mężczyzną, którego wcześniej widział na stacji paliw - powiedziała nam Anna Matys z KPP Szczecinek. Po krótkim pościgu kilka ulic dalej mężczyzna został zatrzymany. 

Wezwany na miejsce patrol policji ustalił, że mężczyzna dokonał kradzieży paliwa w ilości ponad 100 l na kwotę 470 zł. W chwili zdarzenia sprawca był pod wpływem alkoholu, dlatego noc spędził w policyjnym areszcie. Kiedy alkohol wyparował z organizmu usłyszał zarzut kradzieży. Policja w związku z tą sprawą prowadzi dalsze czynności zmierzające do zatrzymania drugiego ze sprawców, który odjechał z miejsca z niezapłaconym paliwem. Za kradzież kodeks karny przewiduje kare pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: