Umowa podpisana. Wyremontują ulicę Staszica

  • KW
  • 2015-05-04 08:42:30
Umowa podpisana. Wyremontują ulicę Staszica
  • Foto: TV Gawex

W minioną środę, 29 kwietnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szczecinku odbyło się podpisanie umowy na dofinansowanie planowanego remontu ulicy Stanisława Staszica w Szczecinku.

Specjalnie w tym celu do naszego miasta przybył Pan Robert Grzywacz, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego. W imieniu Powiatu Szczecineckiego umowę podpisywał Starosta Krzysztof Lis oraz Wicestarosta Marek Kotschy. 

Zakres prac jak zawsze w takich przypadkach nie jest mały i został podzielony na dwa etapy. W pierwszym z nich ulica Staszica wyremontowana zostanie na odcinku od ulicy Różanej, aż do jej końca, na którym znajduje się pętla autobusowa. W kolejnym etapie przewiduje się prace, związane z obniżeniem wzniesienia, utrudniającego od lat dostanie się do tej części Szczecinka np.: pojazdów komunikacji miejskiej. Na ten cel Samorząd Powiatowy stara się pozyskać środki z programu tzw.: schetynówek. 

W ramach rozpoczynającego się niebawem pierwszego etapu prac wykonane zostaną zabiegi, związane z usunięciem starej i położeniem nowej nawierzchni na odcinku niemal jednego kilometra oraz na przyszkolnej zatoce autobusowej. Rozebrane i ponownie ułożenie zostaną chodniki, a także wybudowane zostaną nowe, wygodne miejsca parkingowe. 

Ulica Stanisława Staszica od lat znajduje się w kiepskim stanie technicznym i mocno daje się we znaki uczęszczającym nią kierowcom. Niemal na całej długości napotkać można pęknięcia i wyrwy w jezdni, powstałe wskutek jej wieloletniego użytkowania. Po zakończeniu prac remontowych – także i ta część powiatowych dróg nabierze nowoczesnego charakteru.

info: www.powiat.szczecinek.pl

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: