Pijany motocyklista bez uprawnień i kartonowe tablice rejestracyjne

  • KW
  • 2015-04-29 09:55:52
Pijany motocyklista bez uprawnień i kartonowe tablice rejestracyjne
  • Foto: www.honda.pl

Drawscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, nie posiadał wymaganych do kierowania uprawnień, a jego tablice rejestracyjne były zrobione z kartonu.

27 kwietnia w godzinach komunikacyjnego szczytu na ulicy Mickiewicza w Kaliszu Pomorskim policjanci z drawskiej drogówki zauważyli motocykl, którego tor jazdy wzbudził ich zastrzeżenia. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że ich podejrzenia były słuszne, ponieważ badanie alkotestem wykazało, że 30-letni kaliszanin w swoim organizmie ma ponad 2 promile alkoholu.

Kontrola wykazała również, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem. To jednak nie koniec niespodzianek. Ze zdumieniem funkcjonariusze stwierdzili, że tablice rejestracyjne pojazdu są "samoróbką". Na kartonową podkładkę przyklejone były cyfry i litery tworzące dość charakterystyczny numer rejestracyjny - XYZ123. 
30-latek został ukarany mandatem karnym za brak uprawnień do kierowania oraz kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu. 

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

info: kwp.szczecin.gov.pl

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: