Oświadczenie OSiRu w sprawie śmierci uczestnika niedzielnego biegu

  • KW
  • 2015-04-28 19:28:03
Oświadczenie OSiRu w sprawie śmierci uczestnika niedzielnego biegu
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki Ośrodek Sportu i Rekreacji po niedzielnej tragedii, kiedy to 37-letni mężczyzna podczas Biegu Osińskiego zasłabł i nie udało się go uratować, wydał na swojej stronie oświadczenie.

Oto treść informacji opublikowanej na stronie internetowej OSiRu:

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku z głębokim smutkiem i żalem zawiadamia, że dnia 26 kwietnia 2015 roku w czasie XXXII  Biegu Ulicznego Memoriał Winanda Osińskiego doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Startujący w biegu głównym na dystansie 10 kilometrów, mieszkaniec Szczecinka, zasłabł przed metą i na oczach wielu kibiców  przewrócił się tracąc przytomność. Pomimo natychmiastowej pomocy medycznej na stadionie oraz dalszej reanimacji w szpitalu mężczyzna zmarł.

Nie znamy obecnie bezpośredniej przyczyny  tej tragedii. Postępowanie wyjaśniające prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku.

Jako organizatorzy biegu dołożyliśmy wszelkich starań, aby jego uczestnicy czuli się bezpiecznie i mogli swobodnie rywalizować.

Rodzinie i bliskim tragicznie zmarłego składamy kondolencje i najszczersze wyrazy współczucia.    

Dyrektor i Pracownicy OSiR Szczecinek 

Komentarze (5)

Andrzej 2015-04-28 19:44

Godne słowa. Takie nieszczęścia zdarzają się na całym świecie i będą się zdarzały. Oby jak najrzadziej. Wyrazy współczucia dla rodziny .

smutne 2015-04-28 19:49

:-(

wwwww 2015-04-29 07:43

A były oświadczenia o stanie zdrowia? Nie było bo biegi Osinskiego jako jedyne w Polsce nie biorą oswiadczen ani nie trzeba przekładać zaświadczeń lekarskich i Osir powinien odpowiadać za to zdarzenie bo gdyby dołożyli starań do bezpieczeństwa to byłyby oświadczenia. Nie zapominajmy że byli organizatorami imprezy.

Kazik 2015-04-29 08:47

Wyrazy współczucia dla rodziny!!!!!

ciało 2015-04-29 12:27

Zaświadczenie lekarskie na chodzenie będzie potrzebne robimy z siebie komputerowych sportowców ps ile jest mięsa w mięsie mielony ..?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: