WYNIKI. Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego

 • KW
 • 2015-04-28 09:58:03
WYNIKI. Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego
 • Foto: TV Gawex

W dniu 25.04.2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 6 w Szczecinku odbyły się "Otwarte Mistrzostwa Szkoły Podstawowej Nr 6 w Rodzinnym Tenisie Stołowym".

Jest to jedna z cyklicznych imprez z udziałem rodziców i dzieci. W bieżącym roku szkolnym zorganizowano już w październiku turniej piłki nożnej, a w grudniu turniej piłki siatkowej. Wychowanie poprzez sport jest bardzo ważnym elementem wszechstronnej edukacji w tej szczecineckiej podstawówce. W roku 2014 Szkoła Podstawowa Nr 6 uzyskała certyfikat Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła w Ruchu" za promowanie zdrowego stylu życia na zajęciach organizowanych w szkole i poza szkołą.

Tegoroczna rywalizacja zmieniła nieco formułę. Zaproszono do współzawodnictwa dzieci z rodzicami z innych szkół. Do rozgrywek przystąpiły 32 drużyny w dwóch kategoriach:

 • tata i syn

 • mama i dziecko (lub tata i córka)

W drużynach występowali dziadkowie, wujkowie, dużo starsze siostry - pod tym względem organizator był bardzo elastyczny. Dzięki hojności pana Marka Bogdanowicza, pani Agnieszki Rudnik i pana Janusza Bujalskiego zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, a wyczerpani rywalizacją mogli uzupełnić kalorie i witaminy.

Po sześciu godzinach zmagań wyłoniono zwycięzców turnieju. Zawody w fazie wstępnej rozegrano grupowo, następnie pucharowo, wyłaniając po 6 zwycięzców w dwóch kategoriach. Sędziami zawodów byli zawodnicy Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego.

W kategorii Tata i syn:

 1. Gabriel, Krzysztof Łosiewicz

 2. Szymon, Marcin Wilk

 3. Kacper, Marcin Hemperek

 4. Kacper Waligóra, Janusz Rudnik

 5. Jakub, Robert Lebieccy

 6. Piotr, Jakub Rogólscy

W kategorii Mama i dziecko:

 1. Daria, Jessica Kopczyńskie

 2. Monika, Patryk Lewandowscy

 3. Aleksandra, Andrzej Szybisty

 4. Kuba Krysiak, Kinga Kłos - Jakuś

 5. Igor Łomak, Agnieszka Rudnik

 6. Agata, Honorata Grapiniak

Gratulujemy! Relacja z turnieju już dzisiaj, 28 kwietnia w "Echach Dnia", g. 17:15.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: