Remont wejścia głównego w Starostwie. Dostosują go do potrzeb osób niepełnosprawnych

  • KW
  • 2015-04-28 08:51:13
Remont wejścia głównego w Starostwie. Dostosują go do potrzeb osób niepełnosprawnych
  • Foto: TV Gawex

W minionym tygodniu rozpoczął się planowany od dawna remont wejścia głównego budynku Starostwa Powiatowego w Szczecinku. W ramach działań, związanych z likwidacją barier architektonicznych, przebudowane zostaną schody oraz wejście główne.

Zakres zaplanowanych prac przewiduje nie tylko przebudowę samego wejścia, ale przede wszystkim przebudowę starych i zniszczonych schodów, montaż platformy przychodowej, ułatwiającej dostanie się do gmachu osobom poruszającym się na wózkach. 

Ostateczny termin realizacji tej inwestycji to 31 lipca br., a jej całkowity koszt to nieco ponad 129 tys. zł. Przedstawiciele wykonawcy (Firma Handlowa ARTMED) zapewniają jednak, iż dołożą wszelkich starań, aby zaplanowane prace, związane z przebudową wejścia zakończyły się jeszcze w czerwcu. Jeśli mowa już o kosztach, to warto nadmienić, że zadanie dofinansowane zostało ze środków PFRON. 

Jednocześnie informujemy, iż czynne są trzy pozostałe wejścia do budynku: dwa boczne - od ul. 28-go Lutego oraz od strony budynku Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a także tylne - od strony parkingu. Wierzymy, że ta niewielka zmiana organizacyjna spotka się z Państwa zrozumieniem - powiedział Marcin Tadzik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku. 

Komentarze (2)

adam 55 2015-04-28 19:55

To jest naprawdę " Firma Handlowa", najpierw wygrywają przetarg,a później szukają wykonawcy na zrealizowanie robót budowlanych.Prawie zawsze trafią na frajera.

Adas 2015-04-29 06:55

Czy te schody będą z marmuru? Za 129tys.zł. można postawić dom w stanie surowym

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: