Taniec belgijski w Szczecinku

  • KW
  • 2015-04-27 12:36:22
Taniec belgijski w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj, 27 kwietnia w naszym mieście będziemy mieli okazję dwa razy zobaczyć taniec belgijski w wykonaniu uczniów szczecineckich szkół.

Popularny „taniec belgijski” to piosenka „t Smidje” zespołu Lais. Zalicza się go do grona tak zwanych tańców integracyjnych. Dużą popularnością cieszy się ona w młodzieżowych grupach. Już od roku, raz w tygodniu na przerwie uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 1 w Szczecinku tańczą w rytm belgijskiej muzyki. Wszystko po to, aby wspólnie się poruszać i zintegrować. Teraz przyszedł czas na zaprezentowanie swoich umiejętności mieszkańcom Szczecinka.

Dzisiaj, o godzinie 12:00 pod muszlą koncertową odbył się pierwszy pokaz. Pogoda dopisuje, więc z uśmiechami na twarzy zatańczyli oczywiście uczniowie z Gimnazjum nr 1. Natomiast taniec główny odbędzie się przed Ratuszem o godzinie 13:00 i tam zbiorą się także chętni uczniowie z innych szczecineckich szkół. 

Wydarzenie na Placu Wolności możecie Państwo zobaczyć także na naszych kamerach http://www.gawex.pl/kamery/id/1. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: