13 medali dla badmintonistów z Gwdy Wielkiej

• 2015-04-27 09:52:35

W sobotę 25 kwietnia w Lubniewicach odbył się Ogólnopolski Turniej Badmintona. UKS Gwda Wielka reprezentowało 25 zawodników i zawodniczek, którzy zdobyli 13 medali w tym 4 złote, 5 srebrnych i 4 brązowe.

Największe słowa uznania przypadły Kacprowi Kurkowi, który po raz już kolejny udowodnił, iż w swojej kategorii wiekowej nie ma sobie równych. W finale pokonał on swojego starszego brata wykazując wielką wolę walki.

Nasz jedyny senior Dariusz Schmidt zdobył w kategorii open także I miejsce pokonując w finale reprezentanta Szczecina Jacka Potorskiego a grając w grze podwójnej razem z kolegą klubowym Michałem Bieńkiem zdobyli II miejsce przegrywając jedynie z bardzo utytułowaną parą z Choszczna Leszkiem Borysem i Radkiem Strejko.

W poszczególnych kategoriach wiekowych uzyskano następujące rezultaty:

Kategoria U 13 chłopców:

1. Kacper Kurek (UKS Gwda W.), 2. Michał Kurek (UKS Gwda W.), 3. Kuba Lenik (UKS Gwda W.),

Kategoria U 13 dziewcząt:

1. Martyna Fiedorowicz (UKS Gwda W.),Monika Kozioł (UKS Gwda W.), Paulina Szczepańska – Kubicka (UKS Gwda W.)

Kategoria U 15 chłopców:

1. Fabian Ziemnicki (UKS Gwda W.), 2. Kamil Klingbeil (UKS Gwda W.), 3. Piotr Kozioł (UKS Gwda W.),

Kategoria radosny amator:

1. Karolina Pawlak Sulęcin, 2. Weronika Arcisz (UKS Gwda W.), 3. Halina Soja Sulęcin 4. Martyna Oświecimska (UKS Gwda W.).

Kategoria Open kobiet:

1. Marta Urbanik Szczecin, 2. Karolina Pluta Choszczno, 3. Martyna Bieniek (UKS Gwda W.),

Kategoria Open Mężczyzn:

1. Dariusz Schmidt (UKS Gwda W.),2. Jacek Potorski Szczecin, 3. Bogdan Zianowicz Szczecin

Kategoria Gra podwójna Mężczyzn:

1. Leszek Borys/ Radek Strejko Choszczno, 2. Michał Bieniek/ Dariusz Schmidt (UKS Gwda W.), 3.Jacek Szymczak Góra/ Mateusz Pieżyński Choszczno

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym, rozegrano ponad 130 pojedynków podczas których nie zabrakło olbrzymich emocji.

info: Zarząd UKS Gwda Wielka