Kamery na podczerwień - nowa inwestycja w bezpieczeństwo miasta

  • Redakcja TV Gawex
  • 2015-04-24 10:45:50
Kamery na podczerwień - nowa inwestycja w bezpieczeństwo miasta
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki ratusz planuje nowe inwestycje w bezpieczeństwo mieszkańców. Ruchome kamery i kamery na podczerwień, mają wesprzeć Straż Miejską i Policję w obszarach najbardziej zagrożonych rozbojem i wandalizmem.

Jak powiedział nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas w rankingu najbezpieczniejszych miast  w województwie zachodniopomorskim Szczecinek jest na pierwszym miejscu. Jest to zasługa przede wszystkim służb porządkowych Policji i Straży Miejskiej, które współpracują ze sobą w tym zakresie. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców, to szczególnie efektywny okazał się monitoring miejski, który po pewnych perturbacjach, z początkiem  lutego tego roku trafił pod nadzór szczecineckiej Straży Miejskiej. To dzięki monitoringowi ujawniamy obecnie, średnio 200 zdarzeń miesięcznie - mówi nam komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys. Monitoring  jest doskonałym narzędziem prewencji i ujawniania zdarzeń, jeśli do nich doszło, bo Strażnik Miejski nie zawsze jest w danym miejscu, a kamera już tak. Są natomiast takie obszary, gdzie obecny system kamer nie domaga. Chodzi tu głównie o miejsca słabo oświetlone, lub duże przestrzenie, które wymagałyby kamer ruchomych - mówi komendant

Obecnie mamy opracowaną mapę najbardziej niebezpiecznych miejsc w mieście - mówi Burmistrz Jerzy Hardie Douglas i właśnie tam chcemy zainwestować w podniesienie bezpieczeństwa poprzez wymianę kamer.  Miasto ma zarezerwowane w budżecie  60 tys zł na zakup  nowych kamer do monitoringu miejskiego. Są to kamery ruchome i na podczerwień, czyli takie które widzą w nocy, nawet w całkowitej ciemności.  Nie dołożymy nowych  kamer, ale wymienimy te, które dziś są nieefektywne - kontynuuje Burmistrz. Kamery na podczerwień na pewno pojawią, między innymi na Mysiej wyspie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: